Finanční správa v případě firmy KM Plus nepochybila

17.10.2017 15:10 | Zprávy
autor: PV

Finanční správa pro svůj postup v případě firmy KM Plus měla prokazatelné důvody, které veřejnosti ráda sdělí, pokud bude ze strany daňového subjektu řádně zbavena mlčenlivosti. Oprávněnost postupu Finanční správy dokazují i dva rozsudky krajského soudu, které potvrdily důvody pro vydání zajišťovacího příkazu.

Finanční správa v případě firmy KM Plus nepochybila
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

V těchto rozsudcích čj. 52 Af 66-2016-259 a 52 Af 67/2016-264 oba ze dne 10. 5. 2017 Krajský soud v Hradci Králové rozhodl, že žaloba KM PLUS se zamítá. Odůvodnění soudu lze shrnout v citátu z rozsudku: „zákonem stanovené podmínky pro vydání zajišťovacích příkazů v daném případě dle názoru soudu splněny byly, správní orgány nepostupovaly svévolně a jejich rozhodnutí jsou přezkoumatelná, resp. byla způsobem odpovídajícím povaze a okolnostem věci odůvodněna.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Co s tím hodláte dělat?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svobodni-Tajne-nakupy-za-penize-danovych-poplatniku-792807 Souhlasím s vámi, ale má někdo šanci něco změnit? Je pravda, že si ta komise dělá pořád co chce a mám dojem, že nikdo nemá šanci to vlastně ovlivnit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HK: Desátý ročník T-PROFI vyhrál tým z Libereckého kraje

11:27 HK: Desátý ročník T-PROFI vyhrál tým z Libereckého kraje

Vítězem jubilejního 10. ročníku soutěže T-PROFI – Talenty pro firmy se stal tým z Libereckého kraje.