Finanční správa vybrala ve své dobročinné sbírce více než milion korun

15.02.2019 15:19

Finanční správa s velkým úspěchem ukončila další charitativní projekt s názvem „Pomáháme svým kolegům“. Ve spolupráci s Kontem Bariéry měl tento projekt za cíl podpořit vlastní zaměstnance Finanční správy, jejich děti a blízké, kteří mají zdravotní handicap nebo trpí vážnou nemocí. Pro Finanční správu se jednalo již o sedmý povedený charitativní projekt.

Finanční správa vybrala ve své dobročinné sbírce více než milion korun
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo
reklama

V rámci tohoto projektu vybrala Finanční správa 5 rodin z řad zaměstnanců, na které se začaly 12. listopadu 2018 sbírat finanční prostředky. Do charitativního projektu se zapojila všechna pracoviště Finanční správy napříč republikou. Sbírka probíhala do poloviny ledna, což znamená, že se částka vybrala pouze za dva měsíce.

„Jsem velice hrdá na to, že našim zaměstnancům nejsou lhostejné osudy našich spolupracovníků a že se také umíme zastavit a pomoci svým kolegům i přes velkou vytíženost a vysoké pracovní nasazení. To, že jsme během dvou měsíců vybrali v rámci projektu 1 286 793,- Kč je skvělá zpráva a doufám, že se tato sbírka stane ve Finanční správě tradicí,“ oceňuje charitativní sbírku Tatjana Richterová, generální ředitelka Finanční správy.

Vybrané finance pomohou rodinám v nelehkých situacích. Péťa si pořídí nový automobil s rampou pro najíždění speciálního kočárku. Bára si koupí nový mechanický vozík, speciální klávesnici k počítači pro handicapované, phablet a vybrané finance jí také uhradí hipoterapie, které pravidelně absolvuje. Lukášovi peníze pomohou s velmi nákladnou léčbou roztroušené sklerózy, kterou pojišťovna v raném stádiu onemocnění neproplácí a Jirkovi přispějí na bionickou ruku, která mu zlepší kvalitu života. Pozůstalé rodině paní Páji, která svůj dlouhý boj se zákeřnou nemocí před spuštěním sbírka prohrála, nasbírané finance pomohou usnadnit tyto těžké chvíle.

„Zaměstnanci Finanční správy nás opět překvapili svou neskutečnou solidaritou. Tato sbírka, kterou společně pořádáme už třetí rok, je o adresné pomoci v rámci firmy a funguje to skvěle. Doufám, že bude naše spolupráce pokračovat i v příštím roce. Sama jsem zvědavá, zda se podaří tuto úžasnou částku znovu překonat,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

Finanční správa se charitativní činnosti věnuje již od roku 2014. Od té doby připravila celkem 7 charitativních projektů a všechny byly velice úspěšné. Sbíraly se např. plyšové hračky, knihy pro děti a mládež, víčka od PET lahví nebo oblečení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Studium na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT má smysl

10:54 Studium na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT má smysl

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v pátek dne 29. ledna zve všechny zájemce o studium na on-l…