Finanční správa získala Cenu Fóra dárců 2017

30.11.2017 8:37

Finanční správa získala za dobročinný projekt s názvem „Pomáháme svým kolegům: 5 příběhů v roce 2016“, který proběhl ve spolupráci s Kontem Bariéry, Cenu Fóra dárců 2017 za 1. místo v kategorii Zaměstnanecká sbírka.

Finanční správa získala Cenu Fóra dárců 2017
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo
reklama

Tento projekt měl za cíl podpořit zaměstnance Finanční správy, jejich děti a blízké, kteří mají zdravotní handicap, zdravotní omezení či se nalézají v tíživé ekonomické situaci.

Do tohoto charitativního projektu bylo vybráno pět zaměstnanců Finanční správy, kteří potřebovali pomoci buď sami, nebo chtěli pomoci svým blízkým příbuzným, kteří to potřebovali. Do projektu se zapojila všechna pracoviště v České republice, což znamená  přes 15 tisíc zaměstnanců, kteří mohli do sbírky přispět.

A jak celá sbírka dopadla? „Byl jsem opravdu mile překvapen, když jsem obdržel informaci, že jsme během necelých tří měsíců vybrali mezi zaměstnanci téměř 1 milion korun.  Jsem moc rád, že i v dnešní uspěchané době si naši zaměstnanci našli chvilku, aby pomohli svým kolegům, kteří tuto pomoc potřebují“, ocenil Martin Janeček, generální ředitel Finanční správy.

Protože byl tento projekt velmi úspěšný, byla Finanční správa nominována Kontem Bariéry na ocenění Fóra dárců 2017 v kategorii Zaměstnanecká sbírka. Milým překvapením bylo umístění hned na 1. místě v této kategorii. Cenu si Finanční správa převzala na slavnostním vyhlášení 29. listopadu 2017.

„Těší mne, že jsme byli osloveni státní institucí pro společný projekt. Byla jsem překvapena s jakou vervou a nadšením se Finanční správa ujala tohoto unikátního projektu. Vybralo se opravdu mnoho peněz, které pomohly lidem s nelehkými osudy. Mám z tak úspěšné spolupráce obrovskou radost a jsem ráda, že v ní můžeme pokračovat i v letošním roce“, řekla ředitelka Konta Bariéry, paní Božena Jirků. Druhý ročník této velké zaměstnanecké sbírky spustila Finanční správa letos na podzim.

Finanční správa se charitativní činnosti v rámci svých řad věnuje již od roku 2014. Od té doby připravila celkem 6 charitativních projektů a všechny byly velice úspěšné. Sbíraly se např. plyšové hračky, knihy pro děti a mládež, víčka od PET lahví nebo oblečení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice České Budějovice je opět blíž běžnému provozu

12:11 Nemocnice České Budějovice je opět blíž běžnému provozu

Nemocnice České Budějovice, a. s., od pondělí 17. května dále navyšuje svou kapacitu pro plánovanou …