Fotbalová akademie pro mladé talenty začne v Českých Budějovicích fungovat od září 2016

28.10.2015 9:11

Sport, vzdělávání i ubytování pod jednou střechou. To je hlavní cílem vzniku Fotbalové akademie pro talentovanou mládež z celého Jihočeského kraje, která má začít v Českých Budějovicích fungovat od 1. září 2016.

Fotbalová akademie pro mladé talenty začne v Českých Budějovicích fungovat od září 2016
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Založení Fotbalové akademie pro talentovanou mládež z celého Jihočeského kraje, stvrdili podpisem předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta, hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda.

Její založení stvrdili v úterý 27. října podpisem memoranda o vzniku Nadačního fondu, který bude chod akademie zajišťovat, předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta, hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda.

Jedná se o celospolečenský projekt zaměřený na současně zanedbanou pohybovou průpravu dětí a mládeže. Ve spolupráci s rodinou, školou a fotbalem je cílem akademie vychovávat komplexní mladé sportovce tak, aby se uplatnili v mládežnických kategoriích a reprezentaci.

„Naším cílem je, aby talentovaní sportovci z celých jižních Čech měli možnost výkonnostně růst, a my jim to společně chceme umožnit a udělat pro to maximum,“ uvedl Zimola.

Pelta v této souvislosti připomněl, že v minulosti přišlo při náboru 100 dětí, dnes je jich 15 a z toho jich 12 přivezou rodiče drahými auty a ty neumějí pomalu ani chodit. „My proto musíme bojovat o děti z ulice a dostat je zpět na hřiště, protože v těchto kategoriích nám svět utíká,“ zdůraznil.

Nastupovat budou dále za své mateřské kluby

Do Fotbalové akademie se má zapojit několik desítek žáků osmých a devátých tříd. Přes týden budou bydlet, chodit do školy i trénovat v Českých Budějovicích, ale o víkendech stále nastupovat za své mateřské kluby. Kraj je připraven mladým talentům nabídnout ubytovací kapacity. O škole, kam budou chodit, i o místě trénování se zatím jedná.

„Přejeme si, aby nán tu vyrostli noví Karlové Poborští či Jirkové Němcové, na něž jsme právem hrdi. A snad to v budoucnu pomůže i k návratu zlatých časů jihočeského fotbalu,“ naznačil Zimola s tím, že později by si podobné projekty rád uměl představit i k hokeji, volejbalu či basketu.

Přípravné výběrové kempy pro mladé talentované fotbalisty mají zahájit svou činnost od 1. července 2016. Výběr provedou profesionální trenéři spolu s psychology, pedagogy a regionálními odborníky na fotbalovou mládež.

V Čechách od letošního roku fungují již dvě fotbalové akademie. Jedna pro Plzeňský a Karlovarský kraj v Plzni, druhá pro Vysočinu v Jihlavě. Další čtyři, včetně té českobudějovické, mají vzniknout 1. září 2016. Celkem jich má být v republice nejvýše devět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Česko hlasuje za Safari pivovar

22:11 CzechTourism: Česko hlasuje za Safari pivovar

Safari Pivovar ve Dvoře Králové se stal absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže agentury CzechTou…