GSK: Předběžné finanční výsledky za 2. čtvrtletí roku 2014

24.07.2014 18:09

Společnost GSK ve druhém čtvrtletí roku 2014 zaznamenala 4% pokles tržeb. Divize léků a vakcín eviduje 4% pokles příjmů. 10% procentní pokles tržeb v USA a 7% v Japonsku byl vyvážen 11% růstem na nově se rozvíjejících trzích.

GSK: Předběžné finanční výsledky za 2. čtvrtletí roku 2014
Foto: red
Popisek: GlaxoSmithKline

Tržby v oblasti volně prodejných produktů divize Consumer Healthcare ve 2. čtvrtletí klesly o 4 %, což bylo způsobeno především přerušením dodávek do USA a do Evropy. Situace se ale již zlepšuje a divize Consumer Healthcare očekává v ročním součtu vyrovnanost tržeb. Divize ViiV Healthcare, která vyrábí léky proti HIV, dosáhla 13% růstu prodeje.

„V oblasti výzkumu a vývoje aktuálně pracujeme na zhruba 30 nových sloučeninách, které mají šanci stát se nejlepšími v příslušných terapeutických oblastech. Těmi jsou např. kardiovaskulární, respirační či infekční onemocnění. Z finančního hlediska jsme se ve druhém čtvrtletí zaměřili na tři strategické priority, které chceme dále rozvíjet i v budoucnu. Jde o zvýšení růstu, minimalizace rizik a především o celkové zlepšení naší dlouhodobé finanční výkonnosti,“ dodává PharmDr. Monika Horníková, generální ředitelka české pobočky GSK. Celkový obrat společnosti GSK za 2. čtvrtletí 2014 činil 5,6 miliardy liber.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …