GSK: Předběžné finanční výsledky za rok 2013

23.02.2014 18:36

Společnost GSK v roce 2013 dosáhla obratu ve výši 26,5 miliardy liber. Zaznamenala přitom růst zisku na akcii ve výši 4 %* a růst obratu ve výši 1 %*. S vyloučením vlivu odprodejů vzrostl obrat společnosti až o 3 %.

GSK: Předběžné finanční výsledky za rok 2013
Foto: red
Popisek: GlaxoSmithKline
reklama

Akcionářům bylo navráceno 5,2 miliardy liber prostřednictvím 5% zvýšení dividendy v roce 2013 na 78 pencí a zpětným odkupem akcií v hodnotě 1,5 miliardy liber. Obrat divizí Pharma a Vaccines vzrostl o 1 % (s vyloučením odprodejů až o 2 %). Obrat divize Consumer Healthcare dosáhl 2% růstu (s vyloučením odprodejů až 4%).

Loňský rok byl výjimečný z hlediska dosaženého pokroku v oblasti výzkumu a vývoje. Ve světě došlo k registraci hned šesti hlavních přípravků GSK a byla dokončena dokumentace pěti dalších přípravků pro regulační orgány. Nové přípravky, které GSK uvádí na trh, posílí podnikatelské aktivity společnosti v oblasti vakcín, léčby respiračních a onkologických chorob a boje proti HIV.

„Máme mnoho přípravků ve stádiu vývoje, ve fázi II/III klinického vývoje přibližně 40 nových molekul. V roce 2014 a 2015 očekáváme výstupy fáze III pro 6 molekul a plánujeme zahájení fáze III pro přibližně 10 nových přípravků v klíčových oblastech, jako je léčba respiračních chorob, onkologických onemocnění a zánětlivých onemocnění souvisejících s činností imunitního systému,“ uvedl prezident společnosti GSK Sir Andrew Witty.

* V konstantních směnných kurzech

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal pozemek v hodnotě 18 milionů, pocházející z trestné činnosti

22:48 ÚZSVM získal pozemek v hodnotě 18 milionů, pocházející z trestné činnosti

Středočeské pracoviště ÚZSVM získalo na základě rozsudku Městského soudu v Praze pozemek v okrese Pr…