Generál hasičů Ryba diskutoval s vedením dobrovolných požárníků

17.01.2016 12:04

Tento týden, dne 12. ledna, se generální ředitel HZS ČR, brig. gen. Drahoslav Ryba, setkal s vedením Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Cílem společného jednání byla vzájemná spolupráce do budoucna a zhodnocení společné činnosti v roce 2015.

Generál hasičů Ryba diskutoval s vedením dobrovolných požárníků
Foto: HZS ČR
Popisek: Generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba se stal osobností roku v oblasti státní správy

Základním tématem byl materiál týkající se důležitých oblastí fungování jednotek SDH obcí. Jedná se o materiál, který vznikl na základě návrhů, které zazněly v rámci diskuze při pracovním setkání předsedy vlády a ministra vnitra s vedením dobrovolných hasičů v červnu loňského roku.

Všechny oblasti byly následně řešeny s příslušnými ministerstvy. Materiál je v tuto chvíli finalizován pro zaslání do připomínkového řízení.

Brig. gen. Ryba diskutoval s vedením dobrovolných hasičů například oblasti podpory hasičského sportu nebo zajištění výcviku, zdokonalování a udělení řidičských oprávnění členům jednotek SDH obcí ze strany HZS ČR. Autoškolu pro dobrovolné jednotky bude provádět Záchranný útvar HZS ČR.

Další klíčové oblasti materiálu se týkají například postavení jednotek SDH obcí jako základní složky IZS, dále jejich financování, ať už ze strany státu, nebo s pomocí strukturálních fondů.

Důležitým, velice praktickým problémem je pro dobrovolné hasiče možnost výhod pro jejich zaměstnavatele, kteří je uvolňují ze zaměstnání. Materiál řeší také nemocenskou a zdravotnickou péči dobrovolným hasičům.

„Jsem rád za jakékoliv zlepšení podmínek pro práci dobrovolných hasičů a budu všechny  oblasti, které jsou vyjmenovány v materiálu, prosazovat a podporovat. Pomoc dobrovolných hasičů je pro nás nenahraditelná a jsem si vědom toho, že pokud mají svoji práci vykonávat dobře, potřebují k tomu odpovídající podmínky,“ řekl k jednání s vedením dobrovolných hasičů brig. gen. Ryba.

Dále dodal: „Jsem přesvědčen, že současná spolupráce mezi profesionálním hasičským sborem a dobrovolnými hasiči je v posledních letech na vynikající úrovni, což se v praktické rovině promítá do každodenní spolupráce při zásazích a lepších službách pro naše občany.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM prošetřil vlastnictví pozemku neznámého vlastníka a jeho prodejem získal více než 600 tisíc

21:23 ÚZSVM prošetřil vlastnictví pozemku neznámého vlastníka a jeho prodejem získal více než 600 tisíc

ÚZSVM v Litoměřicích se podařilo prodat hned v prvním kole elektronické aukce nevelký pozemek o výmě…