Generální ředitel HZS ČR se vydává na cesty do krajů

15.02.2016 10:49

Generální ředitel HZS ČR brig. gen. Drahoslav Ryba má v letošním roce naplánované návštěvy všech krajů. Prvním krajem, který navštíví, bude Moravskoslezský kraj ve dnech 15. a 16. Února. Následovat bude kraj Královéhradecký a kraj Liberecký. Ostatní kraje jsou naplánovány do konce roku.

Generální ředitel HZS ČR se vydává na cesty do krajů
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Během těchto návštěv bude generální ředitel jednat jak s profesionálními hasiči, tak s hasiči dobrovolnými a rovněž se zástupci krajů a akademickou obcí.

Hlavním důvodem, proč se generální ředitel rozhodl tyto cesty uskutečnit, je seznámit se dopodrobna s podmínkami, ve kterých hasiči pracují, hovořit o konkrétních možnostech spolupráce s dobrovolnými hasiči i s hejtmany krajů. „Každý kraj i region má svá specifika a je potřeba řešit jednotlivé problematiky právě s přihlédnutím k těmto odlišnostem. I návrhy řešení jednotlivých oblastí budou vycházet z konkrétních potřeb.“ vysvětluje brig. gen. Ryba

Při jednotlivých návštěvách jsou naplánovány také diskuse s výjezdovými hasiči, aby si generální ředitel udělal konkrétní obraz o problémech, které je trápí, a mohl je pak efektivněji řešit.

Probírány budou také jednotlivé problematiky nového zákona o HZS a bude probíhat diskuze o novém zákoně o požární ochraně, o němž byla věcná diskuze již zahájena.

Důležitým tématem pro samotné hasiče je obměna techniky. Hovořit se proto bude i o čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů EU, dalším programovém období a s ním spojenými projekty na financování techniky.

„Do krajů se vydávám hlavně proto, abych mohl diskutovat s hasiči jejich konkrétní problémy v konkrétních oblastech, protože mnohé problematiky poslední doby mám pouze zprostředkovaně. Jedná se například o problematiku centrálních nákupů, možnosti nových výstrojních prvků, řešení odpovědnosti za škodu na majetku organizace, spolupráce s dobrovolnými hasiči nebo o nové možnosti vzdělávání pro hasiče.“ dodává generální ředitel.

Od svých cest si pak generál Ryba slibuje hlavně lepší spolupráci mezi kraji a HZS krajů, a samozřejmě také s dobrovolnými hasiči. Snažit se také bude o rozšíření spolupráce s akademickou obcí, s konkrétními vysokými školami. O větším propojení s Vysokou školou báňskou TU Ostrava v rámci vzdělávání studentů i vědeckých výzkumů bude hovořit již příští týden s jejím vedením.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SÚJB: Vyjádření k událostem ve Velké Británii

22:20 SÚJB: Vyjádření k událostem ve Velké Británii

Česká republika nevlastní, nevyrábí ani nevyvíjí chemické zbraně, což uvedla ve své počáteční deklar…