Globální finanční výsledky za 3. kvartál 2016. GSK rostou tržby i přes oslabení libry a brexit

02.11.2016 17:24

Ve třetím čtvrtletí letošního roku vykázala britská GSK, jedna z největších farmaceutických společností na světě, 8% růst tržeb, a překonala tak opět očekávání analytiků. Ti předpokládali, že by na výsledky společnosti mohly mít vliv ekonomické a politické turbulence, kterými Velká Británie prochází v posledních měsících. Tržby společnosti se však ve třetím kvartálu vyšplhaly na více než 7,5 miliardy liber, a dosáhly tak doposud nejvyšší čtvrtletní hodnoty za rok 2016. Růst byl tažen především divizí Pharmaceuticals, která se na celkových tržbách firmy podílela více než z poloviny (4,1 miliardy liber). Divize Consumer Healthcare vykázala tržby ve výši 1,9 miliardy a divize Vaccines 1,6 miliardy liber. Provozní zisk za třetí kvartál dosáhl hodnoty 2,3 miliardy liber, a vzrostl tak o 13 % oproti předchozímu kvartálu.

Globální finanční výsledky za 3. kvartál 2016. GSK rostou tržby i přes oslabení libry a brexit
Foto: GSK
Popisek: GSK

Růst byl tažen především divizí Pharmaceuticals, která se na celkových tržbách firmy podílela více než z poloviny (4,1 miliardy liber). Divize Consumer Healthcare vykázala tržby ve výši 1,9 miliardy a divize Vaccines 1,6 miliardy liber. Provozní zisk za třetí kvartál dosáhl hodnoty 2,3 miliardy liber, a vzrostl tak o 13 % oproti předchozímu kvartálu.

„V současnosti dochází ve světě k významným změnám politického i ekonomického prostředí. Před globálními firmami tak budou stát nové výzvy, jak zajistit stabilní růst a finanční zdraví společností i spolehlivé dodávky produktů zákazníkům po celém světě. Dosavadní letošní obchodní výsledky GSK potvrzují, že strategická opatření týkající se portfolia produktů, struktury společnosti i výrobních, distribučních a prodejních postupů, která byla přijatá v uplynulých letech, byla správná,“ říká PharmDr. Monika Horníková, MHA, generální ředitelka české pobočky GSK.

Růst ve třetím čtvrtletí zaznamenaly všechny divize společnosti. 20%, tedy nejvyššího, růstu dosáhla divize Vaccines, která vyrábí očkovací látky. Divize Pharmaceuticals, která vyrábí léky na předpis, zaznamenala růst 6 % a divize Consumer Healthcare, která vyrábí volně prodejné produkty pro zdravotní péči, dosáhla 5% růstu tržeb. Celková hodnota zisku na jednu akcii se zvýšila oproti prvnímu kvartálu o 12 % a vzrostla z 24,5 pence na 32 pence na akcii.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

22:33 Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

Rada Zlínského kraje ve funkci jediného akcionáře Krajské nemocnice T. Bati, a. s. dnes odvolala z p…