Grafika Radia Wave získala prestižní European Design Award 2013

10.06.2013 16:52 | Zprávy

V sobotu 8. června byla v Bělehradě na slavnostním vyhlášení mezinárodní soutěže European Design Awards autorům grafického vizuálu Radia Wave předána Zlatá cena. Nejvyšší ocenění v kategorii Plakátová série za grafické ztvárnění kampaně Děláme vlny získali její autoři Olga Benešová a Radek Sidun. Odborná porota složená ze zástupců prestižních evropských grafických časopisů a institucí ocenila originalitu a jednotnost konceptu, kterým se Radio Wave prezentuje.

Grafika Radia Wave získala prestižní European Design Award 2013
Foto: Český rozhlas
Popisek: Grafika Radia Wave

„Jsme náležitě pyšní na spolupráci s Olgou Benešovou a Radkem Sidunem, obzvlášť pokud jejich grafika pro Radio Wave slaví úspěchy nejen u nás, ale i v zahraničí,“ uvádí Tomáš Turek, šéfredaktor Radia Wave. Připomeňme, že za vizuální koncept této speciální stanice Českého rozhlasu získali autoři také 5. místo na Czech Grand Design v kategorii Grafický designér roku 2012 a o jejich práci pro Radio Wave se psalo i v prestižním holandském časopise BNO.

„Opět se ukazuje, že v Čechách jsou kvalitní designeři, kteří se můžou měřit se zahraniční špičkou. Toto ocenění by mělo být impulsem pro zadavatele. Oslovovat kvalitní české tvůrce se vyplatí,“ říká Olga Benešová. „Mezinárodní porota potvrdila naše kvality a my věříme, že to je jen první vlaštovka naší nastávající hvězdné kariery,“ dodává s úsměvem Radek Sidun.

Novou vizuální identitu Radio Wave spustilo v květnu roku 2012 a prezentuje s ní nejen image stanice, hudební a publicistické pořady z programu, ale i koncerty a akce, jako jsou Radio Wave Live Sessions a Radio Wave Stimul festival.

Součástí kampaně Děláme vlny je i putovní výstava velkoformátových portrétů osobností současné české kulturní scény – například herečka a hudebnice Johana Švarcová, rapper Bonus, architekt Adam Gebrian, designér Maxim Velčovský, spisovatel Jaroslav Rudiš, hudebník Jaromír 99, rapper Vladimir 518, herečka a zpěvačka Kateřina Winterová a další, kteří stejně jako Radio Wave podporují progresivitu v české kultuře. Výstava byla k vidění poprvé v srpnu 2012 v Praze na Rašínově nábřeží u Vltavy a v současné době ji zájemci mohou zhlédnout až do konce června v Brně v pasáži Divadla na Orlí a v klubu Fléda, kde také 18. června Český rozhlas Radio Wave připravuje další z koncertů série Live Sessions, tentokrát s kapelami PZH a Deaths.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Český rozhlas

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

22:04 HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

Vodní nádrž Slezská Harta hostila, ve středu 12.6.2024, letos již XXIV. ročník soutěže ve vodním zác…