Grant Nadace ČEZ Oranžový přechod startuje 1. února

17.01.2023 10:06 | Komerční článek

Čím lépe je chodec vidět, tím je menší riziko nehody. Správné a dostatečné osvětlení přechodů pro chodce pomáhá výrazně zvyšovat bezpečnost zejména pro děti a seniory. Obce a města mohou od Nadace ČEZ prostřednictvím grantu Oranžový přechod získat až 120 000 korun. Žádosti o finanční příspěvek v grantech Oranžový přechod přijímá Nadace ČEZ od 1. února do 27. dubna 2023.

Grant Nadace ČEZ Oranžový přechod startuje 1. února
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Za tmy do školy, za tmy ze školy – zimní období, kdy se pozdě rozednívá, brzy stmívá, a navíc většinou i přes den panuje nevlídné počasí, patří z hlediska dopravní bezpečnosti dětí mezi ta nejrizikovější. V obcích mimořádně zatížených silniční dopravou jsou pro školáky často nebezpečné i nedostatečně osvětlené přechody pro chodce, tedy místa, kde by to čekal málokdo. Nadace ČEZ proto letos otevírá již desátý ročník grantového řízení Oranžový přechod, v němž obce a města mohou získat na správné osvětlení přechodů až 120 000 korun. Jen za loňský rok Nadace ČEZ podpořila vznik 17 dalších.

Anketa

Chcete, aby Danuše Nerudová zůstala v politice?

3%
94%
hlasovalo: 17814 lidí

„Obce v drtivé většině případů chtějí bezpečnější přechody zejména v blízkosti škol a školek, protože malé děti patří k nejohroženějším skupinám chodců. Oranžové přechody ale rovněž vznikají třeba u autobusových a vlakových nádraží, kde zvyšují bezpečnost lidí spěchajících ještě za tmy do práce nebo z práce, případně u nemocnic, kde chrání zejména seniory a osoby se sníženou mobilitou. O grant je i po letech stále velký zájem,“ uvádí ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková. Napříč Českou republikou už funguje 215 Oranžových přechodů, další jsou v realizaci.

Na východě Čech je od loňského roku bezpečnější oranžový přechod v České Třebové v Litomyšlské ulici. Nadace ČEZ prostřednictvím grantu Oranžové přechody přispěla na jeho osvětlení částkou 120 tisíc korun.

V Broumově přejdete mnohem bezpečněji frekventovanou ulici Přadlářská, přechod má díky Nadaci ČEZ nové osvětlení. Příspěvek činil 120 tisíc korun.

Nadace ČEZ je největší firemní nadací v České republice. Za posledních 20 let podpořila napříč regiony v průměru přes 750 projektů za více než 160 milionů korun ročně. Žádosti o finanční příspěvek v grantu Oranžový přechod přijímá Nadace ČEZ od 1. února do 27. dubna 2023. Žádosti o finanční příspěvek v grantu Stromy přijímá Nadace ČEZ od 1. do 28. února 2023.Některá grantová řízení Nadace ČEZ jsou časově omezená a potřeba si tedy ohlídat termín podání žádosti. Granty Podpora regionů a Oranžové hřiště probíhají celoročně.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Demokracie

Přijde vám demokratické někoho vyloučit ze strany a rozhodovat o tom bez toho, aniž by byl dotyčný na jednání pozván a měl možnost se hájit? A opravdu si myslíte, že to jak se vyjadřuje Svoboda je důvod, proč vám klesají preference? Já teda nevím, ale mě jste zklamali tím, jak nás necháváte na holi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: V domovech pro lidi s duševním onemocněním nebo závislostí převládají potřeby zařízení nad potřebami klientů

22:17 Ombudsman: V domovech pro lidi s duševním onemocněním nebo závislostí převládají potřeby zařízení nad potřebami klientů

Návštěvy pracovníků Kanceláře ombudsmana v domovech se zvláštním režimem ukázaly, že život tamních o…