Pokud se na stravovacích návycích lidí nic nezmění, bude zemědělství v příštích dekádách zodpovědné až za 52 procent všech skleníkových plynů, celých 70 % přitom připadá na živočišnou výrobu. Vyplývá to z nové studie, kterou dnes zveřejnila organizace Greenpeace.
Studie také tvrdí, že zvýšená spotřeba masa je za současnou světovou krizí lidského zdraví. Vysoká konzumace především červeného masa vede podle lékařů k rakovině, srdečním chorobám, obezitě a cukrovce - miliony lidí na světě by nemusely umírat předčasně, pokud by jejich jídelníček byl založen spíše na rostlinné stravě.
Jedním z důsledků průmyslového velkochovu zvířat je antimikrobiální rezistence - stav, kdy viry a bakterie získávají odolnost vůči antibiotikům. Světová zdravotnická organizace označila tento trend jako “globální ohrožení veřejného zdraví“. Masné výrobky jsou také významným zdrojem nebezpečných patogenů, které způsobují otravy jídlem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Souhlasím s Vámi, že nezaměstnanost roste
A že problém najít práci mají hlavně starší lidi, a že to vláda neřeší. Když budete u vlády vy, co uděláte?
Další články z rubriky

7:23 ŘVC: Stavba čekacích stání u plavební komory Miřejovice
ŘVC zahájilo stavbu nových čekacích stání pro malá rekreační plavidla u plavební komory Miřejovice n…
- 22:03 Správa jeskyní: Odkaz Johanna Rippera a baterkové prohlídky Na Špičáku
- 19:15 České dráhy jsou oficiálním dopravcem ligového fotbalu
- 17:49 ČEZ: Více než 300 míst na prohlídku Temelína obsazeno za dva dny
- 16:08 Policie ČR: Mezinárodní operace Eastwood
- 15:20 Společnost Wallester patří mezi evropské lídry růstu: Co stojí za úspěchem estonské fintechové společnosti číslo 1?