Gruzínce zajímá fungování veřejné dopravy v Pardubickém kraji

30.04.2019 7:32

Pardubický kraj hostil ve čtvrtek vzácnou návštěvu z Gruzie. Na jednání s hejtmanem Martinem Netolickým dorazili gubernátor oblasti Gurie Zurab Nasarai a předseda odborového svazu železničářů Gela Gelashvili. Cestu zorganizovalo Odborové sdružení železničářů v čele s předsedou Martinem Malým. Tématem jednání byla především železniční doprava a fungování regionální železniční dopravy, kde by se gruzínská strana chtěla v budoucnu inspirovat, ale také další možnost spolupráce obou regionů.

Gruzínce zajímá fungování veřejné dopravy v Pardubickém kraji
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

„Gruzie obecně je z pohledu cestovního ruchu, a to nejen díky pobřeží Černého moře, ale také horským oblastem a kulturnímu dědictví velmi zajímavou zemí s velkým, ale často nevyužitým potenciálem. Stejně jako v případě Ukrajiny zde můžeme v celé řadě oblastí pomoci našimi zkušenostmi. Proto jsme již minulý rok podali žádost o dotaci k České rozvojové agentuře na rozvoj cestovního ruchu, školství a místních akčních skupin v oblasti Mtscheta-Mtianeti a v letošním roce chceme pokračovat v dalších oblastech včetně sociálních věcí,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se se svým gruzínským protějškem dohodl na dalším setkání a předání zkušeností s tímto dotačním titulem, který by chtěl region Gurie v budoucnu také využít.

Hejtman s hosty z Gruzie hovořil také o způsobu zajišťování regionální železniční a autobusové dopravy či obecně fungování krajské samosprávy. „Situace v u nás a v Gruzii je v oblasti železniční dopravy nesrovnatelná, jelikož zatímco v České republice je devět tisíc kilometrů železnic, tak v Gruzii pouze 1 500 kilometrů, které jsou však ještě z dob Sovětského svazu plně elektrifikované.,“ řekl hejtman Netolický.

Společně s ním se setkání zúčastnil také ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec, který odprezentoval projekt Dopravního uzlu Pardubice zahrnující čtyři druhy dopravy od železniční přes silniční, vodní až po leteckou. V rámci setkání vystoupil také regionální zástupce Českých drah Tomáš Netolický, který hovořil nejen obecně o Českých drahách, ale také o regionální dopravě v Pardubickém kraji.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Rada vlády zveřejní výzvu k Ceně za propagaci a popularizaci výzkumu

11:27 Úřad vlády: Rada vlády zveřejní výzvu k Ceně za propagaci a popularizaci výzkumu

V pátek 26. května 2023 se uskutečnilo ve Strakově akademii další z pravidelných zasedání Rady pro v…