GynCentrum: První babybox v ČR už zachránil 17 dětí

31.05.2012 17:56

K 20. výročí založení GynCentra a k 7. výročí otevření prvního babyboxu v ČR.

GynCentrum: První babybox v ČR už zachránil 17 dětí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Babybox
reklama

GynCentrum, spol. s  r. o., první nestátní zdravotnické zařízení v České republice, slaví 31. května 2012 kulatých 20 let své existence. Za tu dobu prošlo péčí GynCentra přes 340 000 klientů.

Velmi neoficiální setkání proběhne v Hloubětínském zámečku, Praha 9, Hloubětínská 3 ve čtvrtek 31. května od 16 hodin. Jaroslav Svěcený na housle, předseda Senátu Milan Štěch a další protagonisté „napříč politickým spektrem“, zpívá a na kytaru hraje Mirek Paleček, dívčí smyčcový kvartet, beatová kapela, rožnění v zahradě zámku…

V GynCentru se neposkytují jen komplexní gynekologické služby, ale dalším nejúspěšnějším a nejžádanějším oborem je plastická gynekologie a plastická-estetická chirurgie. I další činnosti jsou hojně využívány: interní ambulance, kardiologie, obezitologie, centrum preventivní péče, rehabilitace, mamologie  a ultrazvuková diagnostika včetně 4D.

Za 20 let činnosti podstoupilo operační zákrok téměř 36 000 pacientů. Žádný pacient nezemřel, komplikace se pohybují kolem 0,3 %.

Péči poskytuje a o spokojenost se stará přes 130 zaměstnanců a spolupracovníků.  GynCentrum sídlí v Hloubětínském zámečku v Praze 9, kde je nemocniční zázemí s třiceti lůžky, třemi operačními sály a jednotkou intenzivní péče.

Šetrnost zvolených diagnostických i léčebných postupů, vstřícnost personálu při návštěvách GynCentra, úspora času pacientů i maximální snaha respektovat jejich individuální potřeby – to jsou základní principy naší filozofie.

GynCentrum nepřetržitě udržuje v provozu první babybox v ČR, který byl otevřen 1. června 2005 ve spolupráci s Babybox pro odložené děti - Statim, o. s. a jeho zakladatelem a babydědkem Ludvíkem Hessem. Hloubětínský babybox za 7 let pomohl zachránit 17 dětí z celkového počtu 75 v celé České republice.

MUDr. Petr Pícha, primář a jednatel společnosti
GynCentrum, spol. s r. o.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Žádosti do programu COVID Gastro - Uzavřené provozovny od pondělí

19:33 MPO: Žádosti do programu COVID Gastro - Uzavřené provozovny od pondělí

Ministerstvo průmyslu a obchodu začne přijímat žádosti do 1. výzvy nového programu COVID Gastro - Uz…