Celkové náklady na zdravotní služby pro nemocné s HIV stouply za tři roky o 21 %. To je způsobeno zejména nástupem moderních léků, které jsou pro nemocné velkým přínosem. To, že vzestup průměrných nákladů na jednoho klienta není tak strmý jako růst celkových výdajů, je mimo jiné výsledkem aktivní lékové politiky VZP, které se daří tlačit dolů ceny léčivých přípravků.
Vývoj počtu klientů VZP nakažených HIV a náklady na péči o ně
|
|
Počet nemocných Tento článek je uzamčenČlánek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme. reklama
JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz
Fakt myslíte, že můžeme dohnat Švýcarsko?Podle mě absolutně ne a ve vystoupení z NATO vidím fakt velké riziko. Ono Švýcarsko má i jinou historii, ty třeba komunisté nezničili. Asi můj dotaz budete ignorovat, jako ostatní, ale i to dost svědčí o tom, jak jste tu údajně pro lidi. Asi jako byla Šichtařová a od ní jsem čekala hodně. Běla Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky
10:34 SÚRAO: Reprezentace ČR na WM Symposia 2026Mezinárodní konference zaměřená na nakládání s radioaktivním odpadem.
reklama
reklama
| ||



