HK ČR: Ministr Mládek přislíbil řešení situace ohledně dotací na vysokorychlostní internet

17.02.2016 8:13 | Zprávy

Po včerejším jednání Hospodářské komory České republiky a zástupců ICT průmyslu s ministrem Janem Mládkem na téma budování sítí vysokorychlostního internetu (NGA) a evropských dotací na jejich rozvoj můžeme konstatovat, že se po dlouhé době podařilo prolomit dosavadní negativní přístup úřadu a nastolit s ministrem konstruktivní jednání.

HK ČR: Ministr Mládek přislíbil řešení situace ohledně dotací na vysokorychlostní internet
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Domníváme se, že ministr Mládek pochopil frustraci zástupců sektoru v souvislosti s tvorbou Národního plánu rozvoje sítí nové generace, a zavázal se pomoci nalézt řešení vzniklých problémů. Podle vzájemné dohody účastníků schůzky má Hospodářská komora ČR zajistit dlouhodobou komunikační platformu, na jejímž základě bude tvořeno ne-li jednotné, pak alespoň většinové stanovisko dotčených stran k aktuálním otázkám. V reakci na nedávný otevřený dopis zaslaný ve věci rozvoje telekomunikací v České republice Hospodářskou komorou ČR a zástupci ICT průmyslu Bohuslavu Sobotkovi ministr také přislíbil přijetí představitelů sektoru u předsedy vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Volyňská škola otevírá studentům cestu do světa

22:31 Jihočeský kraj: Volyňská škola otevírá studentům cestu do světa

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola ve Volyni znovu potvrdila, že patří mezi špičková vzd…