HK ČR: Podnikatelé odletí na obchodní misi do Číny s ministryní Karlou Šlechtovou

6. 4. 2017 11:50

Zástupci Hospodářské komory v neděli 9. dubna odlétají na podnikatelskou misi do Číny. Doprovodí ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou. Cesta se zaměří na méně navštěvované provincie Che-nan ve východní Číně a Jün-nan na jihu země. Vedoucím celkem dvaadvacetičlenné podnikatelské mise bude viceprezident Hospodářské komory ČR Michal Štefl.

HK ČR: Podnikatelé odletí na obchodní misi do Číny s ministryní Karlou Šlechtovou
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo
reklama

Mise se zúčastní třináct firem. Zejména z oblasti cestovního ruchu, lázeňství, hotelnictví i z přidružených oborů. Do Číny tak letí i zástupci sklářského nebo potravinářského průmyslu. V rámci pětidenního programu se delegace zúčastní řady jednání. A to s guvernéry provincií, při účasti na podnikatelských fórech nebo při B2B schůzkách s potenciálními obchodními partnery.

Například lázně, které jsou v delegaci zastoupené, hodlají v Číně nabízet své léčebné procedury a o případné obchodní spolupráci jednat s ortopedickými a neurologickými klinikami, případně s cestovními agenturami, které zajišťují léčebné pobyty. Další firmy pak chtějí najít obchodní partnery pro prodej českého umění na čínském trhu.

Cesta navazuje na misi do Číny v roce 2015, kdy podnikatelé v čele s prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým doprovázeli premiéra české vlády Bohuslava Sobotku. Podobná podnikatelská mise se pak uskutečnila i v roce 2014, kdy Hospodářská komora do Číny cestovala s prezidentem republiky Milošem Zemanem. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zemědělství: Třicet milionů na opravu drobných kulturních prvků venkova

7:34 Ministerstvo zemědělství: Třicet milionů na opravu drobných kulturních prvků venkova

Celkem 30 milionů korun poskytne v roce 2021 Ministerstvo zemědělství (MZe) obcím, vlastníkům a spol…