HK ČR: Podnikatelé uzavřeli v Perském zálivu nové kontrakty, ČR ale postrádá jednotnou prezentaci

05.11.2015 18:58 | Zprávy

Podnikatelská delegace vedená viceprezidentem Hospodářské komory České republiky Bořivojem Minářem se dnes vrací z mise v zemích Perského zálivu, kam doprovodila na pracovní cestě ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka.

HK ČR: Podnikatelé uzavřeli v Perském zálivu nové kontrakty, ČR ale postrádá jednotnou prezentaci
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Z obchodních jednání sice vzešly nové kontrakty, mise ale potvrdila, že ČR nemá pro tyto účely jednotnou prezentaci.

„Ověřili jsme si, jak důležité je znovu a znovu prezentovat Českou republiku a české firmy v tomto teritoriu. V globální konkurenci je obtížné se prosadit a je zřejmé, že naši podnikatelé mají šanci obstát,“ uvedl viceprezident Hospodářské komory České republiky Bořivoj Minář, který tím zároveň upozornil na nedostatky, se kterými se musejí podnikatelské delegace v zahraničí potýkat. Podle Mináře chybí jednotná prezentace České republiky. „Je nezbytné ji vytvořit. Měla by zahrnovat historickou tradici, průmysl, export, kulturu a vše, na co můžeme byt hrdí. Zde určitě vidím prostor pro zlepšení. Země Perského zálivu o naše podnikatele mají zájem a správná prezentace zcela jistě podpoří navázané kontakty,“ dodal Minář.

Delegace navštívila Kuvajt a Spojené arabské emiráty, kde se podnikatelé prezentovali na podnikatelských fórech organizovaných ve spolupráci s partnerskými komorami v Kuwait City a Dubaji. Jako poslední byla na programu návštěva z pohledu Hospodářské komory České republiky do zatím málo probádaného sultanátu Omán, kde Komora proto naplánovala podnikatelské fórum v sídle Ománské obchodní a průmyslové komory.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Středočeští celníci se zaměřili na dlužníky

7:16 Celní správa: Středočeští celníci se zaměřili na dlužníky

Celní úřad pro Středočeský kraj uspořádal ve čtvrtek 18. června kontrolní akci na dálnici D8, při kt…