HK ČR: Transformace privátního sektoru v Etiopii skýtá nové obchodní příležitosti

25.07.2016 20:56 | Zprávy

Transformace privátního sektoru v Etiopii skýtá nové obchodní příležitosti, HK ČR otevře podnikatelům dveře na tento trh

HK ČR: Transformace privátního sektoru v Etiopii skýtá nové obchodní příležitosti
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Období transformace, kterou v současnosti prochází etiopské hospodářství, proces privatizace, směřování k tržně orientované ekonomice a otevírání finančního sektoru v této africké zemi, přinášejí příležitosti, kterých by se měly chopit také české firmy. Shodli se na tom dnes zástupci Hospodářské komory ČR a etiopské komory Addis Ababa Chamber of Commerce and Sectoral Associations.

„Proto jsme také dnes v Praze podepsali memorandum o spolupráci, které umožní vzájemnou výměnu ekonomických informací, poptávek, nabídek, tendrů, spolupráci při přípravě průzkumu trhu, při organizaci podnikatelských misí, seminářů či veletrhů,“ poznamenal prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý krátce po podpisu dokumentu mezi českou a etiopskou hospodářskou komorou v rámci projektu rozvojové spolupráce Aid for Trade – Podpora transformace privátního sektoru v Etiopii, jehož realizátorem je právě Hospodářská komora ČR.

„Hlavním cílem tohoto projektu je podpora privátního sektoru v Etiopii a posílení schopností podporovat další rozvoj a vytvoření místního silného obchodně zaměřeného podnikatelského prostředí a to jak odborným dialogem AACCSA s představiteli vlády při nastavení podmínek, tak přímým poskytováním služeb členům,“ upřesnil cíl projektu ředitel Zahraničního odboru HK ČR Jiří Hansl, který má zahraniční aktivity na starost.

Podle prezidenta AACCSA má Etiopie zájem o import technologií v mnoha oborech. „Chceme s českými podnikateli zakládat společné podniky a investiční projekty, které budou oboustranně výhodné,“ poznamenal dnes na půdě Hospodářské komory ČR Elias Geneti, který vede pětičlennou delegaci. Ta během zítřka navštíví také ministerstvo průmyslu a obchodu, CzechInvest a setká se mj. s náměstkem ministra zahraničních věcí Martinem Tlapou.

Hospodářská komora ČR už v této chvíli chystá pro české podnikatele na letošní září realizaci kulatého stolu zaměřeného na obchodní příležitosti v Etiopii a v říjnu organizuje podnikatelskou misi českých firem do tohoto teritoria.

Aid for Trade, jako program na podporu rozvoje obchodu v partnerských státech, představuje jednu ze součástí zahraniční rozvojové spolupráce ČR (ZRS). Gesčně je zpracováván Ministerstvem průmyslu a obchodu ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí, které je celostátním koordinátorem ZRS ČR.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: ČR je již dvacet let oficiálně zemí bez výskytu vztekliny

19:07 Státní veterinární správa: ČR je již dvacet let oficiálně zemí bez výskytu vztekliny

Státní veterinární správa (SVS) si před několika dny připomněla dvacet let ode dne, kdy Česká republ…