HK ČR apeluje na nově zvolené poslance

27.11.2013 20:28

Představenstvo Hospodářské komory České republiky (HK ČR) odsouhlasilo na svém dnešním zasedání záměr akcentovat iniciativu směrem k Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, aby nově zvolení poslanci schválili zákonná opatření navržená vládou ČR v demisi a schválená Senátem.

HK ČR apeluje na nově zvolené poslance
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Vzhledem k tomu, že obsahem těchto zákonných opatření jsou důležité  změny s výrazným dopadem na podnikatelskou sféru, kromě jiného v oblasti daňové a veřejných zakázek, považuje HK ČR za vysoce důležité tato zákonná opatření přijmout, protože pokud by tak nebylo učiněno na první schůzi Sněmovny po jejím ustavení, pozbývají platnosti ex nunc.

Komora současně apeluje na poslance, aby včas schválili státní rozpočet na rok 2014 a zamezili tak vzniku rozpočtového provizoria, které by ohrozilo nejen čerpání evropských fondů, ale i domácí investice.

HK ČR je přesvědčena, že nově zvolení zákonodárci dolní komory prokážou svoji odpovědnost vůči voličům a občanům této země svým státoprávním chováním.

Hospodářská komora České republiky zastupuje podnikatelskou veřejnost na základě zákona č. 301/1992 Sb. o Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. Hlavním posláním Hospodářské komory ČR je vytvářet příležitosti pro podnikání, prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu. Hospodářská komora České republiky je povinným připomínkovým místem podnikatelské legislativy a chrání zájmy svých členů sdružujících se prostřednictvím sítě regionálních komor a začleněných živnostenských společenstev.  HK ČR sdružuje téměř 14 000 členů (fyzických i právnických osob podnikajících v ČR) organizovaných v 61 regionálních komorách a 86 oborových asociacích HK ČR. Více na www.komora.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komora.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: V zasažených oblastech dochází k vzestupům hladin

22:18 Povodí Moravy: V zasažených oblastech dochází k vzestupům hladin

Přes naše území pokračuje fronta s vydatnými srážkami, především bylo zasaženo území Beskyd a Zlínsk…