HK ČR předala Osvědčení nejlepším absolventům středních odborných škol

03.10.2012 14:20

Prezident Hospodářské komory České republiky (HK ČR) Petr Kužel dnes slavnostně předal Osvědčení HK ČR nejlepším absolventům středních odborných škol. Doklad vypovídající o požadované kvalitě mladých pracovníků ze strany zaměstnavatelů si v letošním roce převzalo celkem 252 oceněných absolventů ze 46 škol z celé ČR. Od roku 1996 HK ČR ocenila celkem 5002 absolventy.

HK ČR předala Osvědčení nejlepším absolventům středních odborných škol
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo
reklama

Slavnostního udílení Osvědčení se rovněž zúčastnil Eduard Muřický, ředitel sekce průmyslu a odboru sektorové expertizy a průmyslové politiky MPO ČR, Petr Husník, oddělení středního vzdělávání MŠMT ČR, společně se zástupci Národního ústavu pro vzdělávání, krajů a HK ČR.

„Již po sedmnácté zveme ty nejlepší z nejlepších, abychom ocenili jejich úsilí při odborném studiu. Hospodářská komora České republiky dlouhodobě diskutuje nejen s řediteli škol, ale i s žáky a pedagogy o tom, co je potřeba v rámci odborného vzdělávání zlepšit,“ řekl úvodem Petr Kužel, prezident HK ČR.

Dále zmínil spolupráci HK ČR s MPO, MŠMT a Svazem průmyslu a obchodu ČR při prosazování nové legislativy, která zajistí větší zapojení podnikatelů do procesu vzdělávání. „Gratuluji Vám, jste nejlepšími absolventy v této zemi a děkuji i Vašim rodičům, že Vás nasměrovali na technické obory, protože vy budete zaměstnáni vždy,“ dodal ve své řeči prezident.

Pověřených odborníků, kteří rozhodují o oceněných absolventech má HK ČR celkem 207 pro 57 oborů. Osvědčení se uděluje nejlepším absolventům středních škol, kteří splní následující kritéria:

-          Celkové hodnocení žáka u závěrečné/maturitní zkoušky - „prospěl s vyznamenáním“ průměr 1,5
-          Hodnocení praktické zkoušky (v rámci závěrečné/maturitní zkoušky) musí být stupněm „výborný“
-          Po celou dobu přípravy nebyl žák hodnocen z odborného výcviku na výročním vysvědčení horším stupněm než „chvalitebný“
-          Závěrečné/maturitní zkoušky se zúčastnil pověřený zástupce HK ČR, který žáka doporučil

Osvědčení, které každoročně uděluje HK ČR, největší zástupce podnikatelů v zemi, napomáhá oceněným absolventům nejen na trhu práce, ale i v jejich dalším profesním rozvoji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komora.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Ministerstvo spravedlnosti a Sdružení místních samospráv ČR připravily novelu zákona o střetu zájmů

8:24 Ministerstvo spravedlnosti a Sdružení místních samospráv ČR připravily novelu zákona o střetu zájmů

Ministerstvo spravedlnosti ve spolupráci se Sdružením místních samospráv ČR informuje o připravovan…