HSRM: Bezpečnost, kulturu i další čestné členství řešila regionální tripartita

22. 11. 2019 21:14

Stěžejním tématem listopadového jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) byl vývoj bezpečnostní situace v regionu za uplynulý rok.

HSRM: Bezpečnost, kulturu i další čestné členství řešila regionální tripartita
Foto: HSRM
Popisek: Hospodářská a sociální rada Mostecka
reklama

Přítomné s ním seznámil Jiří Volprecht, vedoucí územního odboru Most Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Podle policejních statistik je v posledních pěti letech registrován soustavný pokles kriminality. Konkrétně na Mostecku došlo v loňském roce oproti roku 2017 k poklesu celkové registrované kriminality o téměř 9%. Podle policejního ředitele je bezpečnostní situace v regionu stabilizovaná.

Řeč přišla také na personální obsazení mostecké policie. Podle Jiřího Volprechta chybělo v roce 2018 oproti tabulkovému stavu na Mostecku 10 policistů, letos už je to trojnásobek. Policie se ale snaží získávat nové posily, jedním z nových náborových projektů, nad nímž převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, nese název Budoucí policista.

Nejen bezpečnost byla na programu jednání listopadové regionální tripartity. Její zástupci na návrh odborné komise pro kulturu a výkonného výboru HSRM schválili příspěvek pro letošní jubilejní 30. koncertní sezonu Festivalovému orchestru Petra Macka. Původně požadovanou částku 25 tisíc korun ještě o 5 tisíc korun navýšili s odůvodněním, že pro obohacování kulturního života na Mostecku v oblasti vážné hudby je činnost tohoto souboru velmi důležitá.

Regionální tripartita bude mít také už druhého čestného člena. Stane se jím dlouholetý aktivní člen HSRM Bořek Valvoda. Do června letošního roku v hospodářské a sociální radě zastupoval Místní akční skupinu Naděje, ve volbách do předsednictva na další pětileté období už ale nekandidoval. Udělení čestného členství odhlasovali členové HSRM už nyní, ke slavnostnímu předání dojde na prosincovém sněmu regionální tripartity. Historicky prvním čestným členem HSRM se stal její zakladatel Richard Falbr.

Každoročního prosincového sněmu se týkaly i další body listopadového jednání HSRM. Během posledního letošního setkání by se měl projednávat například doplněný seznam nosných témat regionální tripartity na příští rok.

Hospodářská a sociální rada Mostecka, z. s. vznikla v březnu roku 1999 jako apolitické občanské sdružení, jehož členy jsou fyzické a právnické osoby, instituce státní nebo veřejné správy, které žijí nebo působí na Mostecku. V současnosti má 57 členů. Hospodářská a sociální rada Mostecka je členem Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje z. s., která sdružuje sedm okresních sdružení působících v rámci kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

22:45 ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Trutnově předal areál Richtrových bud v P…