HZS ČR: Generální ředitel posuzoval připravenost USAR týmu chilských hasičů

12.06.2024 16:05 | Tisková zpráva

Ve dnech 31. 5 – 2. 6. proběhlo v Chile reklasifikační cvičení týmu USAR BoCH (Bomberos de Chile). Náročná zkouška simulovala zemětřesení o síle 8,8 Richterovy stupnice. Cílem tohoto 36hodinového náročného cvičení bylo prověřit schopnost chilského hasičského týmu reagovat na mimořádné události, jako jsou zemětřesení, sesuvy budov či půdy, a to podle přísné mezinárodní metodiky UN – OCHA INSARAG. To se týmu USAR BoCH úspěšně povedlo a prodloužil si tím tak certifikát na dalších pět let.

HZS ČR: Generální ředitel posuzoval připravenost USAR týmu chilských hasičů
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Reklasifikace se v pozici jednoho z jedenácti mezinárodních klasifikátorů účastnil také generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR, genpor. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA. Mezi dalšími klasifikátory z klasifikovaných USAR týmů byli například také zástupci Francie, Polska, Rumunska nebo USA.

Pod přísným dohledem mezinárodního týmu klasifikátorů se posuzovala kompletní připravenost USAR týmu pro mezinárodní nasazení nejen při zemětřesení, a to zejména činnosti spojené s celními procedurami po příletu do postižené země, koordinace mezinárodních týmů USAR a jejich spolupráce, spolupráce s místními autoritami, soběstačnost týmu na místě nasazení, vyhledávání a záchrana osob uvězněných v omezených prostorech nebo pod troskami a mnoho dalšího.

Náročnou reklasifikační zkoušku v loňském roce splnil také český USAR tým v Berouně a to dokonce v nejvyšší kategorii „Heavy“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

10:00 Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

Předsednictvo politické strany Motoristé sobě na svém prvním červencovém zasedání rozhodlo o vzniku …