HZS ČR: Hasiči nacvičovali zásah na elektrickém vedení

23.05.2021 13:59

V uplynulých dnech absolvovali jihomoravští profesionální hasiči-lezci výcvik na lince velmi vysokého napětí poblíž Ostrovačic na Brněnsku. Akce ve spolupráci se společností EG.D prověřila připravenost na mimořádné události.

HZS ČR: Hasiči nacvičovali zásah na elektrickém vedení
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Výcvik simuloval záchranu osoby ze stožáru velmi vysokého napětí, kdy se jednomu z pracovníků při údržbě zařízení udělalo nevolno a potřeboval záchranu a bezpečný transport z výšky téměř dvaceti metrů.

V rámci výcviku se prověřila komunikace dispečinku energetiků a operačního střediska HZS JmK. Na místo dorazila pohotovostní služba EG.D a také hasiči-lezci, kteří po uvedení vedení do bezpečného stavu pracovníkem pohotovosti, uskutečnili samotnou záchranu zraněného muže.

„Práce zaměstnanců, kteří jsou v terénu a udržují distribuční zařízení je vysoce odborná, náročná a vyžaduje maximální pozornost a odpovědnost. Přesto, že mnoho času věnujeme bezpečnosti práce, školení a také první pomoci, můžou nastat mimořádné situace, na které musíme být připraveni. A právě cílem tohoto výcviku bylo prověřit, jak rychle jsme schopni reagovat na situaci, která by se mohla skutečně stát, prověřit komunikaci se složkami záchranného systému a rychlost zásahu s hasiči z Jihomoravského kraje. Nacvičit si tuto nezvyklou situaci je pro nás velmi důležité. Průběh výcviku vyhodnotíme, abychom zjistili, co zlepšit, jaké postupy zvolit a na co se více zaměřit,“ říká Zdeněk Bauer, předseda představenstva EG.D a dodává: „práce hasičů, a to jak dobrovolných, tak profesionálů si velice vážím a touto cestou jim děkuji za pomoc  která je pro nás v případě krizových situací a kalamit nenahraditelná.”

Součástí výcviku bylo také trénování několika způsobů záchrany, aby byli lezci připravení na různé situace, se kterými se mohou při řešení mimořádné situace setkat. 

Díky spolupráci se společností EG.D se podařilo výcvik uskutečnit v reálných podmínkách, což samozřejmě zvyšuje jeho efektivitu.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády otevře na státní svátek impozantní interiéry Lichtenštejnského paláce veřejnosti

10:57 Úřad vlády otevře na státní svátek impozantní interiéry Lichtenštejnského paláce veřejnosti

Úřad vlády ČR uspořádá 28. září 2021 při příležitosti oslavy Dne české státnosti další z tradičních …