HZS ČR: Kontroly zaměřené zejména na prodej alkoholu dětem a hraní hazardních her

17.07.2019 15:02

Hasičský záchranný sbor ČR se společně s Odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Českou obchodní inspekcí, celníky a dalšími subjekty zapojil do kontrolní akce pořádané Policií České republiky HAD 2019 (HAZARD, ALKOHOL A DĚTI).

HZS ČR: Kontroly zaměřené zejména na prodej alkoholu dětem a hraní hazardních her
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Každé z dětí je pojištěno
reklama

V letošním roce probíhá již pátá série těchto společných kontrol, které jsou zaměřeny zejména na prodej alkoholu dětem a hraní hazardních her. Současně však monitorují stav dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně. V letošním roce bylo rozhodnuto oblast kontroly navíc rozšířit o subjekty provozující hazardní hry a prodej alkoholu v  gastroprovozech, supermarketech, nebo večerkách.

Jednotlivé HZS krajů oslovují, stejně jako v uplynulých akcích, zástupce místně příslušné Policie ČR, která určuje přesné termíny provedení kontrol. Jedná se celkem o tři etapy, z nichž první již proběhla ve dnech 24. - 30. 6. 2019.

V I. etapě letošního roku bylo provedeno celkem 159 kontrol, na kterých se podílelo 157 příslušníků. Kontroly proběhly zpravidla ve večerních hodinách a nebyly předem provozovatelům oznamovány. Počet kontrol bez nedostatků (celkem 41 kontrol, tedy 26% celkového počtu kontrol) je srovnatelný s výsledky předchozích kontrol. Stejně tak výsledky ve zjištěných nedostatcích (118 kontrol) jsou obdobné. Nejvíce nedostatků bylo zjištěno v označení rozvodných zařízení elektrické energie, hlavních vypínačů elektrického proudu, uzávěrů vody a plynu, dále v označení čísel tísňových volání a označení nouzových východů, směrů úniku a také při umisťování a přístupnosti přenosných hasicích přístrojů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Znojmo: Nový resuscitátor pro novorozence

9:31 Nemocnice Znojmo: Nový resuscitátor pro novorozence

Znojemské nemocnici obdržela nový resuscitátor od Nadace Děti na dlani. Přístroj v hodnotě 75 tisíc …