HZS ČR: Mezinárodní cvičení pracovníků českých a slovenských laboratoří

16.09.2017 13:48

Ve dnech 11. – 14. září 2017 proběhl v Institutu ochrany obyvatelstva v Lázních Bohdaneč (dále „Institut“) mezinárodní setkání a cvičení pracovníků chemických laboratoří HZS ČR a kontrolných chemických laboratórií civilnej ochrany Slovenkej republiky.

HZS ČR: Mezinárodní cvičení pracovníků českých a slovenských laboratoří
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

Během čtyř denního setkání se pracovníci chemických laboratoří seznámili s přístrojovým vybavením pro radiační průzkum a monitorování používaných v obou zemích a Slovenská delegace se seznámila s úkoly a zázemím Institutu.

Hlavním cílem cvičení však byla praktická činnost, porovnání metodických postupů a výměna zkušeností v následujících oblastech: stanovení plošných aktivit radionuklidů v půdě metodou in-situ  měření, průzkum objektu s cílem lokalizace nelegálně drženého zdroje ionizujícího záření, pojezdová měření a cílem nalezení zdroje ionizujícího záření v zastavěné oblasti, monitoring místa nehody při práci s defektoskopickým zařízením.

Vyvrcholením celého cvičení bylo procvičení a porovnání postupů obou států při monitorování radiační situace vzniklé po odpálení špinavé bomby, kde mezi hlavní úkoly pracovníků chemických laboratoří patří vytyčování nebezpečných zón, identifikace a označení ohnisek radiace, identifikace kontaminantu, odběry vzorků, návrh opatření na zabezpečení radiační ochrany zasahujících složek a obyvatelstva.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KRNAP: Vrchol Sněžky z polské strany je opět otevřen

18:14 KRNAP: Vrchol Sněžky z polské strany je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošské…