HZS ČR: Téměř 700 výjezdů za noc kvůli silnému větru

30.10.2018 16:26

V souvislosti se silným větrem řešily jednotky hasičů během včerejšího večera a dnešního rána 671 případů technické pomoci. Přičemž průměrně dle statistik vyjedou hasiči denně pouze k 162 technických zásahům.

HZS ČR: Téměř 700 výjezdů za noc kvůli silnému větru
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

V souvislosti s nastupující studenou frontou od jihu a jihozápadu docházelo v průběhu úterního večera a středečního rána k nárůstu výjezdů jednotek požární ochrany, které řešily poskytnutí technické pomoci. Nejčastěji se jednalo o pády stromů na vozovky a železniční tratě nebo nebezpečné uvolnění střešních krytin. Jednotky řešily tuto pomoc nejvíce na Vysočině, v Pardubickém a Středočeském kraji.

V Pardubickém kraji navíc hasiči likvidovali následky železniční dopravní nehody, při které narazil osobní vlak do spadlého stromu. Hasiči evakuovali 10 osob z vlaku. V Královéhradeckém kraji byly jednotky vyslány k havárii nákladního automobilu, který se vlivem silného větru převrátil na komunikaci. Provoz na této komunikaci byl déle než 2 hodiny uzavřen.

Kromě technických zásahů vyjížděli hasiči ke zvýšenému množství dopravních nehod (118), při kterých bylo zraněno 27 osob.

Až do dnešních 17:00 hodin platí výstraha ČHMÚ na velmi silný vítr pro kraje Středočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký a Vysočinu a výstraha na silný vítr pro kraje Jihočeský a Jihomoravský. Další výstrahy ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Regionální Den železnice v Bohumíně

7:33 České dráhy: Regionální Den železnice v Bohumíně

Železniční stanice Bohumín bude poslední zářijovou sobotu hostit každoroční oslavy regionálního Dne…