HZS ČR: Víc než požáry zaměstnaly letos v létě hasiče stromy a voda

03.09.2020 7:31 | Zprávy

Bilance letošních prázdnin je z pohledu hasičů, co se požárů týče, příznivá. Nicméně výjezdů jim rozhodně neubylo. Celkově vyjeli hasiči během července a srpna k 27 618 událostem, což je o více než 2 000 zásahů víc než loni v létě. Největší nárůst letos nezaznamenaly požáry, jak je pro léto typické, ale tzv. technické zásahy, kam spadají zásahy po bouřkách a přívalových deštích.

HZS ČR: Víc než požáry zaměstnaly letos v létě hasiče stromy a voda
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Právě odstraňování stromů a větví a čerpání vody stály za tímto nárůstem. K odstraňování stromů a větví jsme vyjížděli ve více než 4 700 případech a vodu jsme čerpali víc než 1 300 krát.

Letos v létě (od 1. 7. – 31. 8. 2020) vyjeli hasiči průměrně445krát denně. Dlouhodobý denní průměr přitom činí 328 výjezdů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Lajky

Jak vysvětlíte, že máte na FB více lajků než světová celebrita nebo třeba Babiš s několikanásobně větším počtem sledujících? K čemu je vám dobrá falešná a zřejmě i vámi placená podpora? Já to nechápu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Hasiči přepraví 55 elektrocentrál pro Ukrajinu do Polska

16:26 HZS ČR: Hasiči přepraví 55 elektrocentrál pro Ukrajinu do Polska

V týdnu od 4. do 9. února 2026 proběhne logisticky náročná přeprava 55 kusů elektrocentrál ze čtyř s…