HZS: Humanitární pomoc zemětřesením postižené Republice Chorvatsko

31.12.2020 15:07

Organizací příjmu a poskytování humanitární pomoci je v České republice ze zákona pověřen Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS ČR), ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí.

HZS: Humanitární pomoc zemětřesením postižené Republice Chorvatsko
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

Vzhledem k tomuto zákonnému zmocnění a svému personálnímu i technickému vybavení přijímá operační a informační středisko generálního ředitelství HZS ČR, jako jediné kontaktní místo v ČR prostřednictvím Mechanismu civilní ochrany Unie, žádosti států o humanitární pomoc. Cestou HZS ČR také Česká republika o humanitární pomoc sama žádá, pokud ji potřebuje.

V úterý odpoledne přijala Česká republika žádost o materiální humanitární pomoc zemětřesením postižené Republiky Chorvatsko, a ministr vnitra Jan Hamáček rozhodl této žádosti vyhovět. HZS ČR tak začal okamžitě připravovat potřebnou dokumentaci, logistiku a především vlastní materiální pomoc, v podobě:

  • 600 ks lehátek s matracemi
  • 1200 ks spacích pytlů
  • 1200 ks přikrývek
  • 10 ks elektrických topidel
  • 2 ks osvětlovacích systémů
  • 1 ks osvětlovací balon 1 kW

Po dohodě s chorvatskou stranou začala nakládka pomoci včera po 11 hodině v areálu HZS ČR Zbiroh, do čtyř nákladních vozidel, která spolu s vozidlem doprovodným vyrazila v odpoledních hodinách na základnu HZS ČR v Brně, odkud o půlnoci konvoj pokračoval do chorvatského Záhřebu, kam měla pomoc dorazit dnes kolem 8 hodiny ranní. Humanitární pomoc převezme chorvatské Ministerstvo vnitra – úřad civilní ochrany.

Jedná se již o několikátou zásilku humanitární pomoci, kterou tento rok organizuje HZS ČR, v nedávné minulosti jsme zajišťovali humanitární pomoc například Arménii, Francii, San Marinu, Ukrajině, Bělorusku, Kosovu, Černé Hoře a dalším.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Pět rysů dostalo v Beskydech telemetrický obojek

22:45 Zoo Ostrava: Pět rysů dostalo v Beskydech telemetrický obojek

Vědci z Mendelovy univerzity v Brně odchytili za jediný rok v centrální části Moravskoslezských Besk…