HZS: Mobilní hasičské týmy odebíraly vzorky na Covid-19 v hlučínském domově

27.10.2020 21:20

Vzorky na Covid-19 od více než dvou stovek klientů a zaměstnanců odebíraly v úterý 27. 10. 2020 tři mobilní odběrové týmy profesionálních hasičů v Hlučíně (okres Opava) v Domově pro osoby se zdravotním postižením. Dva týmy sem poslal Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK), třetí přijel z HZS Zlínského kraje.

HZS: Mobilní hasičské týmy odebíraly vzorky na Covid-19 v hlučínském domově
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

HZS MSK sestavil celkem tři mobilní odběrové týmy, začaly pracovat od pondělí 26.10.2020. Vzorky odebírají především mezi občany, kteří nejsou schopni podstoupit odběr ve fixních odběrových místech, a také ve vybraných sociálních zařízeních na území MS kraje. Každý tým, který tvoří kvalifikovaný zdravotník z řad profesionálních hasičů a řidič hasičského vozidla, odebere vzorky na základě požadavků Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě a předá Zdravotnímu ústavu v Ostravě, resp. do laboratoře Fakultní nemocnice Ostrava..

Tyto tři týmy byly vytvořeny na základě Dohody o zajištění součinnosti, uzavřené mezi HZS MSK a KHS, která rozpracovává dohodu, uzavřenou na celostátní úrovni mezi Ministerstvem zdravotnictví, MV-Generálním ředitelstvím HZS ČR a Zdravotnickým zařízením Ministerstva vnitra. Pracovat budou celý týden vždy od 8 do 20 hodin, včetně víkendů.

Hasičské mobilní odběrové týmy se mají zaměřovat na odběry vzorků od „významného kontaktu“, tedy osoby, s níž se dostával člověk již pozitivní na Covid-19 do bližšího kontaktu. Hasiči odeberou vzorky u potenciálního pozitivního člověka u něj doma a odevzdají je po návratu do Ostravy.

V pondělí hasiči například odebírali vzorky v Integrovaném centrum Žirafa ve Frýdku-Místku, ve středu je čeká Domov pro seniory Čujkovova v Ostravě-Zábřehu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Šumperští skauti už balí na tábor, letos pořídili nové stanové plachty

15:16 Nadace ČEZ: Šumperští skauti už balí na tábor, letos pořídili nové stanové plachty

Šumperští skauti ze střediska Rudy Knotka finišují s přípravami na tábor, který si jako každý rok sa…