HZS: Největší riziko požáru dopravních prostředků na elektropohon hrozí při nabíjení

16.03.2025 7:14 | Tisková zpráva

S tím, jak stoupá počet dopravních prostředků na elektropohon v běžném provozu, stoupá samozřejmě i počet jejich požárů. Zatímco v roce 2019 Hasičský záchranný sbor vyjel pouze ke třem případům požárů zařízení s elektropohonem (obecně elektrokoloběžky, elektrokola, elektromobily apod.), v roce 2024 už řešil takových požárů 125.

HZS: Největší riziko požáru dopravních prostředků na elektropohon hrozí při nabíjení
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Drtivá většina z nich se týkala elektrokoloběžek, elektrokol a dalších menších zařízení, elektrovozidel v loňském roce hořelo 12, hybridních vozidel 15. Největší nebezpečí, že požár vznikne, nehrozí při běžném provozu, ale při nabíjení. 

Počty požárů s dopravními prostředky na elektropohon (elektromobil, e-kolo, e-koloběžka, e-motocykl, apod.) teprve od roku 2023 rozdělujeme na kategorie "Elektrovozidla" (elektromobil, sklad baterií určených do elektromobilů či zařízení určená pro nabíjení elektrovozidel) a "Bateriový pohon" (dopravní prostředky částečně nebo plně poháněné bateriovým systémem: e-kolo, e-koloběžka, e-motocykl, apod., případně samostatný akumulátor určený pro jejich provoz). 

tab

tab

Požáry elektroaut

S požáry elektroaut se hasiči samozřejmě setkávají v rámci běžné zásahové činnosti, ať už při dopravních nehodách nebo při jiných mimořádných událostech. Dokud není požárem zasažená baterie, probíhá zásah prakticky stejně jako u vozidel s konvenčním pohonem a požár je možné uhasit během minut. Jestliže ale požár baterii nějakým způsobem zasáhne, je hašení komplikovanější. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Peníze

Milá paní Kateřino, Můžete nám objasnit odkud berou peníze ,,milión chvilek"a kdo platí ten sjezd německých pamětníků??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: Skupiny ÚSOVSKO a AGRO 2000 mohou společně převzít Hospodářskou společnost Kutná Hora

22:34 ÚOHS: Skupiny ÚSOVSKO a AGRO 2000 mohou společně převzít Hospodářskou společnost Kutná Hora

Agroskupiny ÚSOVSKO a. s. a AGRO 2000 s.r.o. mohou vstoupit do podniku Hospodářská společnost Kutná …