HZS v pondělí vypraví humanitární pomoc do Severní Makedonie

19.01.2021 22:11

Organizací příjmu a poskytování humanitární pomoci je v České republice ze zákona pověřen Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS ČR), ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí. Vzhledem k tomuto zákonnému zmocnění a svému personálnímu i technickému vybavení přijímá operační a informační středisko generálního ředitelství HZS ČR, jako jediné kontaktní místo v ČR pro administraci žádostí Mechanismu civilní ochrany Unie, žádosti států o humanitární pomoc. Prostřednictvím HZS ČR Česká republika také o humanitární pomoc sama žádá.

HZS v pondělí vypraví humanitární pomoc do Severní Makedonie
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

Cestou Mechanismu civilní ochrany Unie přijala Česká republika žádost o materiální humanitární pomoc v souvislosti s prokázáním výskytu nového koronaviru na území Severní Makedonie. Dne 13. ledna 2021 Ministr vnitra poskytnutí materiální humanitární pomoci této zemi schválil, a HZS ČR začal okamžitě s přípravou a zajištěním administrativního a logistického vyřízení veškerých potřebných náležitostí. O víkendu bude zásilka zabalena a připravena na transport, aby mohla v pondělí, v ranních hodinách vyrazit ze základny Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně. Cesta je naplánována se zastávkami na přespání v maďarském Szegédu, a bulharské Sofii. Do místa určení v severomakedonské Skopje dorazí pomoc ve středu.

Zásilka v celkové hodnotě přesahující 5 milionů Kč, z prostředků Ministerstva vnitra, obsahuje 18 000 respirátorů FFP2, 108 000 roušek, a 5000 ochranných obleků, a bude předána zástupcům Ředitelství pro ochranu a záchranné práce Severní Makedonie. Zásilka bude přepravena jedním nákladním automobilem ZÚ HZS ČR.

Jedná se o první letošní zásilku humanitární pomoci, kterou organizuje HZS ČR. V nedávné minulosti jsme zajišťovali humanitární pomoc například Arménii, Francii, San Marinu, Chorvatsku a dalším.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Bleskové povolení od úřadů - Penta staví u Masaryčky nezákonně

17:58 Arnika: Bleskové povolení od úřadů - Penta staví u Masaryčky nezákonně

Stavební úřad MČ Praha 1 záměrně neinformoval některé účastníky o zahájení povolování stavby, kteří …