Hackathon ČTÚ a AT&T má nové partnery

19.04.2016 19:32

Registrace na mezinárodní Hackathon, který pořádá ČTÚ společně s americkým operátorem AT&T 22. a 23. dubna v Praze, je stále otevřená. Výherci si mezi sebou rozdělí 15 tisíc dolarů.

Hackathon ČTÚ a AT&T má nové partnery
Foto: ČTÚ
Popisek: ČTÚ

Zájemci mohou najít více informací zde.

Na tomto populárním typu workshopu budou mít soutěžící šanci vyzkoušet si také zařízení našich partnerů, jimiž jsou rovněž společnosti Credo Ventures a Y Soft Ventures.

Úkolem soutěžících je během 24 hodin vytvořit mobilní aplikaci v jedné ze čtyřech soutěžních kategorií, a to: Smart Cities, Open data, Education, a napříč všemi kategoriemi pak bude, díky hlavnímu partnerovi akce, sdružení CZ.NIC, udělena speciální cena za open source. Zastřešujícím tématem celé akce je Internet věcí.

„Těším se na nové talenty. Osobně jsem přesvědčen, že česká státní správa by měla hledat inovativní způsoby, jak získat a motivovat mladé lidi. Hackathon je ideální příležitostí, jak předvést a zúročit své nápady a třeba pro ně najít také obchodní uplatnění do budoucna,“ říká Jaromír Novák, předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu.

„Ve sdružení CZ.NIC podporujeme inovativní projekty z oblasti Internetu a internetových technologií. Tato základní myšlenka je vlastní i pořadatelům Hackathonu, a proto jsme se nemuseli dlouho rozmýšlet nad tím, zda se budeme na této akci podílet. Rádi podpoříme ty, kteří se v jeho rámci pustí do projektů pod otevřenou licencí. Jsem přesvědčený, že Hackathon přiláká řadu nadšených tvůrců a že na nás čeká mnoho zajímavých nápadů a projektů,“ dodává Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

„Jsme pyšní, že budeme sponzory našeho prvního Hackathonu v České republice pořádaného společně s ČTÚ,” říká John Vladimir Slamecka, AT&T Global Business President pro Evropu, Střední východ a Afriku. „Chceme hlavně inspirovat a povzbudit datové vývojáře k inovacím. Účastníci akce budou mít příležitost získat zcela nové vědomosti a zkušenosti v oblasti Internetu věcí.“

Hackathon proběhne v Orea Hotel Pyramida. Registrace začíná v 9:00 hodin v pátek 22. dubna 2016. Absolutní vítěz obdrží finanční částku 10 tisíc dolarů. Druhému místu pak připadnou dva tisíce dolarů, třetímu tisíc dolarů. Dále bude udělena speciální tisícidolarová cena za nejlepší aplikaci open source a cena za nejlepší aplikaci na využití otevřených dat. Vítězné týmy spolu s finanční částkou získají taktéž nárok na odborný mentoring od partnerů, jimiž jsou CZ.NIC, Credo Ventures a Y Soft Ventures.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palackého na silnici I/37

22:30 Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palackého na silnici I/37

Ředitelství silnic a dálnic dnes slavnostně uvedlo do provozu dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palac…