Hasičský záchranný sbor: Efektivní komunikace – pět let udržitelnosti

24.11.2020 16:09

Hasičský záchranný sbor České republiky realizoval v posledních letech řadu významných projektů, spolufinancovaných ze strukturálních fondů Evropské unie. Jedním z takových projektů byl projekt Zajištění efektivní hlasové a datové komunikace Hasičského záchranného sboru České republiky pro řešení mimořádných událostí („Efektivní komunikace“).

Hasičský záchranný sbor: Efektivní komunikace – pět let udržitelnosti
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

Uvedený projekt byl realizován v letech 2014 a 2015 a byl spolufinancován z Integrovaného operačního programu pro období 2007 – 2013. Příjemcem dotace bylo Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky.

V rámci projektu „Efektivní komunikace“ byly pořízeny tzv. komunikační sady, které se uplatňují v každodenní činnosti Hasičského záchranného sboru České republiky.

Komunikační sady využívají hasiči ve vozidlové technice, na operačních a informačních střediscích a také na místě zásahu při mimořádných událostech. Komunikační sady jsou složeny z: vozidlových terminálů radiokomunikačního systému PEGAS nové generace s příslušenstvím (pořízeno 1737 ks), převodníků typu AD/DA (pořízeno 851 ks), dispečerských terminálů radiokomunikačního systému PEGAS (pořízeno 132 ks) a z nezávislých digitálních opakovačů (pořízeno 14 ks).

Nasazení komunikačních sad v zásahové činnosti Hasičskému záchrannému sboru České republiky umožňuje mj. efektivní řízení sil a prostředků na místě zásahu, koordinaci zasahujících jednotek a spolupráci s krajskými operačními a informačními středisky při řešení mimořádných událostí a krizových stavů. V konečném důsledku pak bylo realizací projektu Efektivní komunikace dosaženo zvýšení efektivnosti, kapacity a spolehlivosti při využívání radiokomunikačního systému PEGAS ze strany Hasičského záchranného sboru České republiky.

K datu 30. listopadu 2020 končí povinná pětiletá doba udržitelnosti projektu Efektivní komunikace; pořízené výstupy projektu budou Hasičským záchranným sborem České republiky využívány i nadále tak, jak je uvedeno výše.

Více o projektu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Reakce na medializaci zvažovaných úsporných opatření

19:02 České dráhy: Reakce na medializaci zvažovaných úsporných opatření

V důsledku pandemie loni přišly České dráhy na tržbách o více než 4 miliardy korun a stále přicházej…