Hasičský záchranný sbor: Vítězové ankety Hasič roku převzali ceny

06.06.2022 11:48 | Tisková zpráva

V Betlémské kapli na Starém Městě Pražském proběhlo vyhodnocení profesní ankety Hasič roku 2021.

Hasičský záchranný sbor: Vítězové ankety Hasič roku převzali ceny
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Anketa Hasič roku je vyhlašována ministrem vnitra od roku 2009 a klade si za cíl ocenit profesionální hasiče, jejich velitele, náročné zásahy, celé pracovní kolektivy, nově vzniklé projekty a zaměstnance sboru za uplynulý kalendářní rok.

Do letošního ročníku ankety bylo zasláno celkem 56 nominací.

Hasič roku
Ocenění Hasič roku si převzal kpt. Ing. Richard Franc z Moravskoslezského kraje za velení odřadu České republiky, který byl vyslán hasit rozsáhlé lesní požáry do Řecka. Velel týmu 36 hasičů. Druhé místo si odnesl nprap.. Mgr. František Hovad za záchranu dětí z ledu a třetím oceněným v této kategorii byl pprap.. Jan Mojcher z Karlovarského kraje za dramatickou záchranu řidiče ze zdemolovaného vozidla v odlehlé místě bez signálu mobilních operátorů.

Kolektiv roku
Zlatem byl oceněn kolektiv Psychologické služby HZS ČR, který pečuje o duši nejen našich příslušníků a zaměstnanců, ale také pomáhá osobám, které postihla tragická událost. Tým psychologů a interventů získal uznání za pomoc obětem tornáda, které zasáhlo jižní Moravu. Stříbrnou pozici obsadilo Oddělení veřejných zakázek Generálního ředitelství HZS ČR za úspěšné čerpání finančních prostředků ve prospěch celého Hasičského záchranného sboru. Bronz si převzalo Oddělení IZS HZS Moravskoslezského kraje za dlouhodobou činnost.

Anketa

Souhlasíte s tím, že se v ČT bude škrtat ve většině oblastí kromě zpravodajství?

1%
hlasovalo: 12477 lidí

Velitel roku
Velitelem roku se stal por. Bc. Jan Kulhánek z HZS hlavního města Prahy. Svoje výjimečné schopnosti uplatnil v minulém roce při likvidaci následků ničivého tornáda, kde velel odřadu 65 pražských hasičů. Na druhém místě se umístil npor. Ing. Jan Brzobohatý za zvládnutí situace při tornádu na operačním středisku HZS Jihomoravského kraje a na třetím místě skončil ppor. Ing. Pavel Thin z Olomouckého kraje za vyvinutí transportních vozíků a speciálních prostředků na přemístění hořících elektromobilů.

Zaměstnanec roku
Ocenění Zaměstnanec roku si odnesl Ing. Miroslav Hudeček ze, který se významně podílí na rozvoji Záchranného útvaru HZS ČR, kde působí jako vedoucí oddělení provozního a správy majetku. Druhé místo náleží Ing. Ivaně Řeháčkové, DiS. z HZS Moravskoslezského kraje za zpracovávání agendy veřejných zakázek a třetím místem byla oceněna Kateřina Krupková z Jihočeského kraje, která je nepostradatelnou oporou na pracovišti veřejných zakázek.

Sportovec roku
Sportovcem roku se stal mistr světa v požárním sportu nstržm. Bc. Pavel Krpec z Mozavskoslezského kraje a Sportovním kolektivem jsou mistři Evropy v TFA.

Zásah roku
Nejlépe oceněným zásahem jsou vyznamenáni především hasiči z Jihomoravského kraje za likvidaci následků tornáda, které pustošilo Českou republiku. Ti jako první viděli, jak během pár minut přišlo o život šest lidí a více než 12 set rodin o střechu nad hlavou. Uznání ale patří všem 7,5 tisícům hasičů z celé České republiky. Druhým oceněným zásahem je hašení rozsáhlých požárů v Řecku a třetím vyznamenaných zásahem zásah u železniční nehody na Domažlicku.

Projekt roku
Projektem roku je Tísňová SMS zpráva, která od počátku roku už zachránila řadu životů. Další dva oceněné projekty spadají do doby pandemie onemocnění Covid-19. HZS Moravskoslezského kraje připravili pro školy a širokou veřejnost rozsáhlou vědomostní soutěž z PVČ a Pardubický kraj zvedl ze židle a rozcvičil děti i dospělé.

Všem oceněným děkujeme.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

příspěvek na péči 1. stupeň

Jak může stačit mamince 1. stupeň příspěvku, když je nastaven na 880 Kč ? 3 x týdně potřebuje naši péči, má přiznané 4 body pomoci. Proč nejsou v parametrech posuzování například procházky s doprovodem ? Pokud bychom ji nebrali 4x týdně ven, přestala by chodit. Kdo může rozhodnout, že její aktivity ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR ještě více posiluje spolupráci s ukrajinskou policií

22:03 Policie ČR ještě více posiluje spolupráci s ukrajinskou policií

Úsek služby kriminální policie a vyšetřování Policie ČR s orgány vymáhajícími právo na Ukrajině spol…