Hasičský záchranný sbor: Závěrečná vlna celorepublikové akce HAD 2019

19.11.2019 17:11 | Zprávy

Třetí a závěrečná vlna celorepublikové akce s názvem HAD 2019 proběhla ve dnech 4. – 10. listopadu 2019. Kontroly byly zaměřeny na restaurační zařízení, herny, diskotéky, gastroprovozy a supermarkety, kde se prodává alkohol. Na kontrolách pořádaných Policií České republiky se kromě policie podíleli také Hasičský záchranný sbor ČR společně s Odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Českou obchodní inspekcí, celníky a dalšími subjekty.

Hasičský záchranný sbor: Závěrečná vlna celorepublikové akce HAD 2019
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Předcházející dvě kontrolní vlny proběhly v červnu (24. - 30. 6. 2019) a v srpnu (26. 8. - 1. 9. 2019). Celkově se HZS krajů podíleli na provedení 531 kontrol, při nichž bylo zjištěno 1020 nedostatků, tedy průměrně 1,9 nedostatku na jednu kontrolu. 159 kontrol proběhlo v červnu, 206 v srpnu a 166 kontrol proběhlo v listopadu. Z celkového počtu 531 kontrol bylo přibližně dvě třetiny s nedostatky (68 %) a jedna třetina (32 %) bez nedostatků. Mezi nejčastější nedostatky patří neoznačení nebo nepřístupnost rozvodných zařízení elektrického proudu, uzávěrů vody a plynu (28 %), dále neoznačení čísly tísňového volání (20 %), chybné umístění nebo nepřístupnost přenosných hasicích přístrojů (18 %), neoznačení únikových východů, evakuačních východů a směrů úniku (14 %), a neprůchodnost únikových cest (4 %).

V letošním roce probíhá již pátá série těchto společných kontrol, které jsou zaměřeny zejména na prodej alkoholu dětem a hraní hazardních her. Současně však monitorují stav dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně. V letošním roce bylo rozhodnuto oblast kontroly navíc rozšířit o subjekty provozující hazardní hry a prodej alkoholu v gastro provozech, supermarketech nebo večerkách.

HAD

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vojenské lesy a statky upozorňují na zákaz vstupu do lesů u Plumlova

22:03 Vojenské lesy a statky upozorňují na zákaz vstupu do lesů u Plumlova

Ve vyznačeném území došlo na konci června vlivem bouřek ke kalamitě, kterou je nutné odstranit. Stro…