Hasičský záchranný sbor: Závěrečná vlna celorepublikové akce HAD 2019

19.11.2019 17:11

Třetí a závěrečná vlna celorepublikové akce s názvem HAD 2019 proběhla ve dnech 4. – 10. listopadu 2019. Kontroly byly zaměřeny na restaurační zařízení, herny, diskotéky, gastroprovozy a supermarkety, kde se prodává alkohol. Na kontrolách pořádaných Policií České republiky se kromě policie podíleli také Hasičský záchranný sbor ČR společně s Odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Českou obchodní inspekcí, celníky a dalšími subjekty.

Hasičský záchranný sbor: Závěrečná vlna celorepublikové akce HAD 2019
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Předcházející dvě kontrolní vlny proběhly v červnu (24. - 30. 6. 2019) a v srpnu (26. 8. - 1. 9. 2019). Celkově se HZS krajů podíleli na provedení 531 kontrol, při nichž bylo zjištěno 1020 nedostatků, tedy průměrně 1,9 nedostatku na jednu kontrolu. 159 kontrol proběhlo v červnu, 206 v srpnu a 166 kontrol proběhlo v listopadu. Z celkového počtu 531 kontrol bylo přibližně dvě třetiny s nedostatky (68 %) a jedna třetina (32 %) bez nedostatků. Mezi nejčastější nedostatky patří neoznačení nebo nepřístupnost rozvodných zařízení elektrického proudu, uzávěrů vody a plynu (28 %), dále neoznačení čísly tísňového volání (20 %), chybné umístění nebo nepřístupnost přenosných hasicích přístrojů (18 %), neoznačení únikových východů, evakuačních východů a směrů úniku (14 %), a neprůchodnost únikových cest (4 %).

V letošním roce probíhá již pátá série těchto společných kontrol, které jsou zaměřeny zejména na prodej alkoholu dětem a hraní hazardních her. Současně však monitorují stav dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně. V letošním roce bylo rozhodnuto oblast kontroly navíc rozšířit o subjekty provozující hazardní hry a prodej alkoholu v gastro provozech, supermarketech nebo večerkách.

HAD

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Stezka k Odře vyhrála environmentální ceny Olomouckého kraje

13:28 VLS: Stezka k Odře vyhrála environmentální ceny Olomouckého kraje

VLS se staly vítězem korporátní části letošního udílení Cen olomouckého kraje za přínos k ochraně ži…