Hasičský záchranný sbor přepravil dnes 7,5 milionu roušek

23. 2. 2021 18:47

Na základě usnesení vlády a podle požadavku ministerstva práce a sociálních věcí zabezpečí Hasičských záchranných sbor ČR distribuci 7,5 mil. ks ochranných chirurgických roušek ze skladu Správy státních hmotných rezerv pro potravinové banky, které je budou dále distribuovat sociálně slabším občanům.

Hasičský záchranný sbor přepravil dnes 7,5 milionu roušek
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

Dopravu zabezpečil Záchranný útvar HZS ČR, který dnes v ranních hodinách naložil roušky ve skladu Správy státních hmotných rezerv v Opočínku a během dne je rozvezl do patnácti potravinových bank a jejich centrálního skladu napříč Českou republikou. Jedná se celkem o 3 800 velkých beden, které byly naloženy na 250 paletách.

Anketa

Kdo je lepší politik?

71%
hlasovalo: 13582 lidí

Ochranné pomůcky se dále budou distribuovat prostřednictvím cca 1 000 sociálních partnerů přímo k potřebným lidem v nejrůznějších sociálních skupinách např. v zařízeních sociálních služeb - azylové domy pro rodiny s dětmi, intervenční centra, ambulantní a terénní služby jako sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, azylové domy, noclehárny, domy na půl cesty, nízkoprahová denní centra, centra denních služeb, a služby jako jsou krizová pomoc, terénní programy, kontaktní centra, a další služby.

Doprava byla zabezpečena 23 příslušníky Záchranného útvaru HZS ČR a po republice se rozjelo celkem 11 nákladních vozidel. Vše bude rozvezeno během jednoho dne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zemědělství: Ohniska ptačí chřipky má stát pod kontrolou

20:33 Ministerstvo zemědělství: Ohniska ptačí chřipky má stát pod kontrolou

Přestože v České republice i celé Evropě přibývá ohnisek ptačí chřipky v chovech i jejích případů u …