Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal partnerství s největším a nejsilnějším čínským regionem

27. 4. 2016 6:35

Druhým dnem pokračovala včera pracovní cesta delegace Jihomoravského kraje vedená hejtmanem Michalem Haškem v Čínské lidové republice. V úterý 26. dubna v podvečer hejtman podepsal partnerství s čínskou provincií Guangdong.

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal partnerství s největším a nejsilnějším čínským regionem
Foto: red
Popisek: Exhejtman Michal Hašek

„Sešel jsem se s guvernérem největší – 100 milionů obyvatel - a ekonomicky nejsilnější (přes 10 % HDP Číny) provincie Čínské lidové republiky - Guangdong, abychom vyhodnotili dosavadní 2 letou přípravnou komunikaci. Bez ohledu na rozdílné velikosti jsou si oba regiony velmi podobné - patříme k regionálním lídrům v Čínské lidové republice i v České republice, vsadili jsme na vědu, výzkum, inovace, máme zájem o spolupráci univerzit, byznysu a vzájemné investice stejně jako o vinařství a vinohradnictví. Bylo mi proto obrovskou ctí podepsat oficiální Smlouvu o přátelství a spolupráci mezi provincií Guangdong a Jihomoravským krajem, která je prvním takovým dokumentem po podpisu dokumentu o strategickém partnerství České republiky a Čínské lidové republiky oběma pány prezidenty před měsícem v Praze, dá se říci, že jsme opět "průkopníky" v regionální spolupráci České republiky a Čínské lidové republiky,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Dnešní den jihomoravská delegace zahájila návštěvou firmy Preciosa v provincii Guangdong, která má 300 zaměstnanců a je úspěšná zejména na americkém trhu v segmentu luxusních hotelových řetězců. „Měl jsem možnost navštívit výrobní prostory, zajímal jsem se o pracovní podmínky čínských dělníků i o zkušenosti českých manažerů se životem a prací v Číně,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Následně delegace Jihomoravského kraje navštívila centrálu společnosti Huawei Shenzhen. „Bylo mi ctí dnes jednat také s náměstkem starosty Shenzhenu pro oblast hospodářského rozvoje Ai Xuefengem a zástupci zdejšího úřadu pro vědu a technologie. Čínští partneři mají zájem o intenzivní spolupráci s jižní Moravou, o které hovořili jako o mostu do ČR a střední Evropy. Na setkání jsme probrali konkrétní formy a možnosti spolupráce včetně prezentace Jihomoravského inovačního centra a Krajské hospodářské komory JMK,“ popsal jednání v patnáctimilionovém Shenzenu hejtman Hašek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM řeší i občanskoprávní spory mezi občany

12:43 ÚZSVM řeší i občanskoprávní spory mezi občany

Majitel nemovitosti v Břilici u Třeboně zažádal o odkoupení nemovitosti ve vlastnictví České republi…