Hejtman Netolický: Místní akční skupiny pomáhají rozvoji venkova v Gruzii. Náš kraj může sloužit jako vzor

25.07.2017 10:21 | Zprávy

Systém místních akčních skupin se díky spolupráci organizace Člověk v tísni a Národní sítě místních akčních skupin České republiky daří aplikovat také v okolí oblasti Kazbegi, která patří mezi jeden z turisticky nejnavštěvovanějších regionů Gruzie.

Hejtman Netolický: Místní akční skupiny pomáhají rozvoji venkova v Gruzii. Náš kraj může sloužit jako vzor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

Zkušenosti s fungováním místních akčních skupin v Pardubickém kraji, krajský Program obnovy venkova, ale také rozvoj cestovního ruchu prezentoval gruzínským MASkám ve městě Stepansminda hejtman Martin Netolický.

„Celá oblast Kazbegi má obrovský potenciál, který je potřeba postupnými kroky rozvíjet. Národní sít místních akčních skupin předává zkušenosti z našeho prostředí a je vidět, že za několik let od vzniku MAS Kazbegi se podařilo dokončit řadu projektů, které pomohou přilákání turistů, ale také zlepšení životních podmínek místních obyvatel,“ sdělil hejtman Martin Netolický, kterého s fungováním MAS Kazbegi seznámil Radim Sršeň, který je místopředsedou Sdružení místních samospráv České republiky a členem Evropského sdružení místních akčních skupin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.