Hejtman Netolický: Pochybení projektantů jsou neakceptovatelná

08.08.2018 12:15

Jednání Rady Pardubického kraje se z velké části neslo ve znamení krajských investic. Kromě postupu příprav vybraných staveb řešili radní také problematiku víceprací na stavbách v oblasti školství, dopravy, zdravotnictví a sociálních věcí, které jsou v současné době ve fázi realizace.

Hejtman Netolický: Pochybení projektantů jsou neakceptovatelná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický
reklama

„Vícepráce, ale i opačně méně práce jsou v rámci investičních akcí často způsobené objektivními důvody, které nemohly být odhaleny v rámci přípravy projektu. Samozřejmě nemůžeme ovlivnit povětrnostní vlivy či skryté vady v rámci objektů, které vznikly často neodbornými zásahy či stavebními postupy v minulosti. Toto jsou položky, které jsme schopni akceptovat. Co však rozhodně neakceptujeme, jsou pochybení projektanta plynoucí například z nedostatečného seznámení se s objektem nebo snaha na nesprávných místech šetřit, což poté naopak vede v prodražení,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Považuji proto za nezbytné, abychom o těchto všech položkách detailně debatovali, protože se chováme jako řádný hospodář a nikdo z nás nechce vyhazovat finanční prostředky za práce, které mohly být započítány již do projektu, nebo se jim dalo v případě hlubšího seznámení se stavbou předejít,“ doplnil hejtman Martin Netolický, který má v krajské radě ve své gesci záležitosti financí a krajského rozpočtu.

„Obdobné kontroly a diskuse v případě víceprací budou rozhodně pokračovat i v budoucnu. Chceme tím vyslat jednoznačný signál, že krajská samospráva má investiční akce pod kontrolou i v době, kdy již stavba probíhá,“ dodal Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda schválila pravidla kurzarbeitu a navýšila příspěvek na zaměstnanost hendikepovaných

11:48 Vláda schválila pravidla kurzarbeitu a navýšila příspěvek na zaměstnanost hendikepovaných

Stát bude moci v nutných případech ohrožení ekonomiky dlouhodobě podpořit udržení zaměstnanosti form…