Hejtman na výjezdu. Litomyšlské gymnázium trápí stará okna

29.8.2014 5:10 odp.

Na pravidelné páteční inspekční cestě po regionu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil před zahájením školního roku Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli. S ředitelkou školy Ivanou Hynkovou prošel celou budovu školy, debatoval i s pedagogickým sborem. Po seznámení se situací jim přislíbil okamžité řešení havarijního stavu oken ve škole. Investice se gymnázium dočká ještě letos.

Hejtman na výjezdu. Litomyšlské gymnázium trápí stará okna
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický před budovou litomyšlského gymnázia

„S paní ředitelkou jsem si prošel celou školu a musím říci, že okna jsou skutečně v havarijním stavu. Na řadě z nich chybějí kličky, rámy oken netěsní, některá z nich jsou již nefunkční. Jedná se o letitý problém, škola na jejich výměnu z provozních nákladů ušetřit nemůže,“ řekl hejtman Martin Netolický a pokračoval: „Rozhodl jsem se proto, že z rozpočtu kraje na výměnu oken ještě letos uvolníme jeden milion korun.“ Šéf kraje zároveň zadal odboru majetku a investic, aby na projektu začal neprodleně pracovat.

Gymnázia kvalitně učí i technické předměty

Hejtman se při setkání s pedagogickým sborem zajímal také o plán výuky pro školní rok 2014/2015. S učiteli diskutoval také o koncepci všeobecného středoškolského vzdělávání v kraji. „Existuje jeden mýtus, který slýcháme o gymnáziích. A sice, že tyto školy produkuji pouze humanitně zaměřené žáky. To není pravda. V rámci všeobecného vzdělávání gymnázia nabízí velmi kvalitní výuku předmětů jako matematika, fyzika a chemie. Absolventi těchto škol jsou v těchto technických předmětech velmi dobře připraveni na studium na vysoké škole a často patří k nejlepším,“ argumentoval hejtman Netolický, který sám absolvoval gymnaziální vzdělání v České Třebové. Řada jeho bývalých spolužáků totiž našla velmi dobré uplatnění v technických oborech.   

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Pardubickykraj.cz

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil další pokutu za určování cen na trhu šicí techniky pro domácnost

21:38 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil další pokutu za určování cen na trhu šicí techniky pro domácnost

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil pokutu ve výši 192 000 Kč společnosti OK business, s. r.…