Hejtman na výjezdu. Litomyšlské gymnázium trápí stará okna

29. 8. 2014 17:10

Na pravidelné páteční inspekční cestě po regionu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil před zahájením školního roku Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli. S ředitelkou školy Ivanou Hynkovou prošel celou budovu školy, debatoval i s pedagogickým sborem. Po seznámení se situací jim přislíbil okamžité řešení havarijního stavu oken ve škole. Investice se gymnázium dočká ještě letos.

Hejtman na výjezdu. Litomyšlské gymnázium trápí stará okna
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický před budovou litomyšlského gymnázia

„S paní ředitelkou jsem si prošel celou školu a musím říci, že okna jsou skutečně v havarijním stavu. Na řadě z nich chybějí kličky, rámy oken netěsní, některá z nich jsou již nefunkční. Jedná se o letitý problém, škola na jejich výměnu z provozních nákladů ušetřit nemůže,“ řekl hejtman Martin Netolický a pokračoval: „Rozhodl jsem se proto, že z rozpočtu kraje na výměnu oken ještě letos uvolníme jeden milion korun.“ Šéf kraje zároveň zadal odboru majetku a investic, aby na projektu začal neprodleně pracovat.

Gymnázia kvalitně učí i technické předměty

Hejtman se při setkání s pedagogickým sborem zajímal také o plán výuky pro školní rok 2014/2015. S učiteli diskutoval také o koncepci všeobecného středoškolského vzdělávání v kraji. „Existuje jeden mýtus, který slýcháme o gymnáziích. A sice, že tyto školy produkuji pouze humanitně zaměřené žáky. To není pravda. V rámci všeobecného vzdělávání gymnázia nabízí velmi kvalitní výuku předmětů jako matematika, fyzika a chemie. Absolventi těchto škol jsou v těchto technických předmětech velmi dobře připraveni na studium na vysoké škole a často patří k nejlepším,“ argumentoval hejtman Netolický, který sám absolvoval gymnaziální vzdělání v České Třebové. Řada jeho bývalých spolužáků totiž našla velmi dobré uplatnění v technických oborech.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Pardubickykraj.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce: Průměrně dvě ze tří kontrolovaných nabíječek nebyly v pořádku

11:54 Česká obchodní inspekce: Průměrně dvě ze tří kontrolovaných nabíječek nebyly v pořádku

Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontrolu nabíječek mobilních telefonů, kterou uskutečnila v průb…