Hejtman ocenil význam evropských peněz při rozvoji středních Čech

23.11.2014 7:35

Regionální operační program Střední Čechy byl velmi úspěšný a pomohl zlepšit život lidem mnoha středočeských měst a obcí. Tuto skutečnost zdůraznil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, který v pátek 21. listopadu 2014 zahájil v Roztokách u Prahy Výroční konferenci Regionálního operačního programu Střední Čechy.

Hejtman ocenil význam evropských peněz při rozvoji středních Čech
Foto: red
Popisek: Miloš Petera, hejtman a předseda středočeské ČSSD

Jednání se zúčastnilo přes 100 starostů a představitelů měst a obcí ve Středočeském kraji, kteří diskutovali s představiteli Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Ministerstva financí ČR o vývoji čerpání evropských dotací. „Díky evropským penězům se nám ve Středočeském kraji povedlo zlepšit stav komunikací, významně zvýšit počet míst v mateřských školách, zateplit celou řadu objektů, zrekonstruovat mnoho cenných historických památek nebo zrealizovat dlouhou řadu projektů,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera.

O tom, jak bude možné čerpat pomoc od Evropské unie v programovém období 2014 – 2020,  přednášela Olga Letáčková, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj. Ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy Václav Chytil a ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava Ivan Matulík zhodnotili průběh a závěrečné výzvy čerpání peněz ze současných fondů. Odpoledne vystoupili František Beckert z Auditního orgánu Ministerstva financí ČR a Anna Vilímová z Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX

22:28 TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX

Od dubna letošního roku zamíří ke svým zákazníkům další generace úspěšných těžkých nákladních vozide…