Hejtmanův pohár má za sebou svoji premiéru

13.06.2015 11:31

Základní škola Komenského ve Slavkově u Brna, brněnská základní škola v Arménské ulici a Základní škola Vnorovy – to jsou vítězové premiérového ročníku jihomoravského kola soutěže ve sportovní dovednosti s názvem Hejtmanův pohár. Ceny vítězům předal 12. června 2015 v brněnském sídle Jihomoravského kraje hejtman Michal Hašek. A pro děti bylo připravené i překvapení v podobě známého poháru pro vítězky Fed cupu.

Hejtmanův pohár má za sebou svoji premiéru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

„Jsem rád, že jste se zapojili do premiérového ročníku Hejtmanova poháru. Osobně moc fandím tomu, abyste se věnovali sportu i v budoucnu. Z jižní Moravy totiž pochází řada olympijských vítězů a vynikajících reprezentantů, a máte zde tak spoustu velkých vzorů. Lidé, kteří se v mládí věnují sportu, dostávají do krve fair play. Je to důležité pro život. Pro vaši práci i společenský život,“ řekl Michal Hašek, který osobně poblahopřál vítězům.

Hejtmanův pohár je soutěží pro základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí. Podstatou klání bylo zdolávání dráhy sportovních dovedností (opičí dráha).  Soutěžilo se ve 14 krajích o 14 nejlepších krajských škol a 14 pohárů hejtmana.  Cílem soutěže je podpořit u dětí a mládeže zdravý životní styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám.

Více informací na www.hejtmanuvpohar.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Chápete vůbec dnešní situaci z pohledu obyčejných lidí?

Dobrý den, souhlasím s Vámi v tom, že je závist špatná, i že si u nás lidi na můj vkus závidí až moc - často nesmyslně, ptotože mají zpřeázené priority nebo třeba i jen proto, že je někdo schopnější a úspěšnější, ale sám proto, aby se měl líp, nic nedělá. Opravdu si ale nyní myslíte, že je to jen o ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KRNAP: TZ: Krkonoše jsou opět čistší

22:54 KRNAP: TZ: Krkonoše jsou opět čistší

Dvě stovky pracovníků Správy KRNAP a na sedm desítek dobrovolníků závěrem minulého týdne vyrazily na…