Helena Vondráčková natočila hymnu pro první pohádkový festival, který proběhne v Německu

18.08.2017 13:43

Zpěvačka Helena Vondráčková v jubilejním roce, kdy oslavila 70. narozeniny, natočila hymnu „Kommt mit ins Märchenland“ pro 1. Mezinárodní filmový festival pohádek - Internationales Märchenfilmfestival Fabulix. Ten proběhne od 23. do 27. srpna v saském městě Annaberg-Buchholz. Fabulix je zároveň prvním filmovým festivalem v Evropě s vlastní festivalovou hymnou.

Helena Vondráčková natočila hymnu pro první pohádkový festival, který proběhne v Německu
Foto: fabulix.de
Popisek: Helena Vondráčková

„Nabídka od ředitele festivalu Filipa Albrechta, který je zároveň mým dlouholetým manažerem pro německy mluvící země, mne velmi potěšila! Filip Albrecht napsal text a Michal David složil hudbu,“ řekla Helena Vondráčková, která na festivalu vystoupí v rámci koncertu Pohádkové melodie letní noci 25. srpna.

"Myšlenka, aby Helena nazpívala pro festival hymnu, mne napadla loni na podzim, když jsem ho připravoval. Sám jsem nikdy píseň o pohádkách nepsal," prozradil Albrecht, který je nejen německým textařem a manažerem Heleny Vondráčkové, ale textuje do němčiny také písně pro Karla Gotta.

Na festivalu, který je první svého druhu v Evropě, si budou moci návštěvníci mimo jiné prohlédnout originály kostýmů a rekvizit z filmových pohádek Barrandov Studia, včetně filmů Tři oříšky pro Popelku nebo Šíleně smutná princezna. Helena Vondráčková tuto výstavu 24. srpna ve 14 hodin slavnostně otevře a spolu s dalšími osobnostmi z Německa přestřihne pásku do Festhalle.