Historicky první elektronická aukce virtuální měny v majetku ÚZSVM má svého vítěze

08.04.2021 22:54

Výběrové řízení s elektronickou aukcí virtuální měny bitcoin, které poprvé v historii na svém webu www.nabidkamajetku.cz vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), dnes skončilo úspěšně. Vítěz elektronické aukce vydražil 0,42337268 jednotek bitcoinu (BTC) za 544 666 Kč. Do aukce se přihlásilo celkem 20 zájemců a padl v ní jeden příhoz. Podařilo se dosáhnout příjmu vyššího, než je aktuální cena na trhu.

Historicky první elektronická aukce virtuální měny v majetku ÚZSVM má svého vítěze
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

„Výsledek dnešní historicky první elektronické aukce virtuální měny v majetku našeho úřadu mě velmi těší. Navíc částku získanou tímto prodejem odvedeme na zvláštní účet Ministerstva spravedlnosti na pomoc obětem trestných činů,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. „Jsem velmi ráda, že se nám podařilo již tak pestrou nabídku nepotřebného státního majetku rozšířit i o tuto komoditu, a věřím, že i další prodeje kryptoměn na webu www.nabidkamajetku.cz, které připravujeme, budou úspěšné,“ dodala generální ředitelka.

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11675 lidí

ÚZSVM připadlo více než 0,42 jednotek bitcoinu z trestního řízení, v němž byli Krajským soudem v Ostravě odsouzeni tři obžalovaní. Pachatelé si na internetových stránkách, na kterých jsou nelegálně za úplatu zpřístupněny identifikační údaje k cizím platebním kartám, obstarali čísla k celkem 4 363 platebním kartám. Z těchto karet v 1 771 dokončených transakcích nezákonně získali finanční prostředky v souhrnné částce 7 237 900 Kč. Odsouzeným byl mimo jiné uložen trest propadnutí věci, který se týkal počítačů, mobilních telefonů, SIM karet a také virtuální měny bitcoin, neboť bylo prokázáno, že se jedná o zprostředkovaný výnos z trestné činnosti.

Nejedná se však o jediný případ. Aktuálně ÚZSVM disponuje dalšími sedmi zůstatky virtuálních měn na různých účtech. V dohledné době bude úřad připravovat další dvě elektronické aukce na prodej 0,52794 BTC a 0,60630638 BTC, které rovněž pocházejí z trestné činnosti. Podrobnosti o prodejích budou zveřejněny na webových stránkách ZDE.

Ve zbylých případech se jedná o zajištěný majetek, kde ÚZSVM pouze vykonává správu tohoto majetku a momentálně není orgány činnými v trestním řízení pověřen jejich prodejem. Konkrétně jde o jednotky bitcoinů, Ethereum a IOTA.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Proč nikdo z EU neinicuje jednání o míru?

Určitě je to s Putinem těžké, ale když se o to nikdo nebude pokoušet, jak jinak válku ukončit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vojenská akademie Vyškov: Zástupci Vojenské akademie tradičně uctili památku velitele paraskupiny Wolfram

22:11 Vojenská akademie Vyškov: Zástupci Vojenské akademie tradičně uctili památku velitele paraskupiny Wolfram

Pietní akt k uctění památky velitele paraskupiny Wolfram a patrona pěší roty Aktivní zálohy Krajskéh…