Hlavní hygienička ČR: Je vhodná doba na očkování proti chřipce

29.10.2016 17:18 | Zprávy

Chřipkou každoročně onemocní přibližně 1-1,5 milionů lidí a v souvislosti s touto nemocí zaznamenáváme bohužel také úmrtí. S ohledem na blížící se chřipkovou sezónu tedy hygienici připomínají, že nyní je nejvhodnější doba podrobit se očkování proti tomuto onemocnění.

Hlavní hygienička ČR: Je vhodná doba na očkování proti chřipce
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

„Očkování proti chřipce představuje velice účinnou prevenci této infekce. Proto jej doporučujeme zvláště pacientům s chronickým onemocněním, u kterých může chřipka vést ke zhoršení jejich celkového zdravotního stavu a také osobám, u nichž v případě onemocnění chřipkou existuje vysoké riziko výskytu komplikací,“ vysvětluje Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dětská psychika není na tvrdou kritiku připravená

Souhlasím s vámi, ale co tedy navrhujete? Zakazovat dětem používat internet není podle mě správná cesta a co vím, tak ani vy si to nemyslíte. Tak co tedy navrhujete? Děkuji předem za odpověď. Maléřová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR dokončily dva vodohospodářské projekty

20:14 Lesy ČR dokončily dva vodohospodářské projekty

Obnovit přirozený vodní režim v rašelinných jezírkách chráněné krajinné oblasti Český les a v hospod…