Holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS se zúčastní veletrhu obranné techniky IDEX 2017 v Abu Dhabí

16.2.2017 9:37 dop.

Ve dnech 19. až 23. února 2017 se v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech uskuteční jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky. Mezi vystavovateli nebudou chybět ani holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS.

Holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS se zúčastní veletrhu obranné techniky IDEX 2017 v Abu Dhabí
Foto: Czechoslovak Group
Popisek: Czechoslovak Group (CSG)

Společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) i automobilka TATRA TRUCKS přivezou na veletrh IDEX 2017 několik novinek a zajímavých exponátů. Z holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se na IDEXu 2017 budou prezentovat společnosti EXCALIBUR INTERNATIONAL, EXCALIBUR ARMY, EUROPEAN AIR SERVICES, MSM GROUP, ZVS, RETIA a KARBOX, aby představily benefity, které společně mohou poskytnout zákazníkům v nejrůznějších regionech.

Společnost EXCALIBUR ARMY například představí úplnou novinku v podobě raketometu RM-70 Vampire 4D, který využívá osvědčené odpalovací zařízení GRAD 122 mm s kapacitou 80 střel.  Raketomet na podvozku TATRA FORCE 8x8, osazeným motorem TATRA v kombinaci s poloautomatickou převodovkou TATRA-NORGREN, se čtyřdveřovou pětimístnou kabinou je vysoce mobilním prostředkem, který po odpálení raket může využít své rychlosti a okamžitě změnit palebné stanoviště. Světovou premiéru bude mít v Abu Dhabí bezpilotní letoun CANTAS E se schopností vertikálního startu a přistání od společnosti EXCALIBUR INTERNATIONAL. CANTAS E je určen pro dlouhotrvající průzkumné či hlídkové a monitorovací mise, jeho letová výdrž činí až 18 hodin. CANTAS E patří do širší rodiny univerzálních bezpilotních letounů a vedle něj bude na IDEXu 2017 vystavena i verze CANTAS A. Pro bezpilotní letouny dodává společnost TATRA TRUCKS zákazníkům v zemích blízkého a středního východu vozidla pro jejich přepravu a řízení. Výrobce speciální elektroniky RETIA zase bude prezentovat nejnovější verze speciálního radarového zařízení ReTWis.

TATRA TRUCKS představí na veletrhu IDEX 2017 velitelské vozidlo na podvozku TATRA TACTIC 6x6, jehož speciální nástavba byla navržena firmou KARBOX patřící do holdingu CSG. Výroba těchto vozidel probíhá v Saudské Arábii ve spolupráci se společností Military Industries Corporation.

Význam veletrhu IDEX, který se koná každé dva roky, neustále roste. Svědčí o tom počty vystavovatelů a návštěvníků. V roce 2015 mělo na ploše 35 tisíc metrů čtverečních své expozice na 1100 vystavovatelů z více než 120 zemí a návštěvnost přesáhla počet 100 tisíc lidí. Není bez zajímavosti, že v roce 2015 představovala česká účast největší výstavní plochu ze všech nových členských zemí EU a podíl holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a automobilky TATRA TRUCKS tvořil její velmi významnou část. Spojené arabské emiráty a Království Saudské Arábie patří mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti TATRA TRUCKS. Počty vozidel TATRA v aktivní službě ozbrojených složek obou zemí přesahují 2000 kusů.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2015 vygenerovaly tržby v hodnotě 13,6 mld. Kč a v současnosti zaměstnávají přes 6 tisíc pracovníků.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává 1350 zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Obrat TATRA TRUCKS za rok 2015 byl 3,7 miliardy Kč, zisk před zdaněním byl 400 miliónů Kč. Za rok 2016 TATRA TRUCKS vyrobila 1326 vozidel, meziročně vzrostla výroba o více než 50 procent.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Komerční prezentace

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Dům z trestné činnosti se podařilo prodat za více než 12 milionů

22:54 ÚZSVM: Dům z trestné činnosti se podařilo prodat za více než 12 milionů

ÚZSVM v Olomouci prodal rodinný dům v obci Droždín za více než 12 milionů korun. Nemovitost se podař…