Hospodářská a sociální rada Mostecka se po prázdninách vrací k jednání

04.09.2019 20:08

Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) se po prázdninové přestávce 9. září opět sejde ke svému pravidelnému jednání.

Hospodářská a sociální rada Mostecka se po prázdninách vrací k jednání
Foto: HSRM
Popisek: Hospodářská a sociální rada Mostecka

Regionální tripartita se v programu určitě zastaví u dopisu, kterým se její předsednictvo v srpnu obrátilo na ředitelství Celního úřadu pro Ústecký kraj. V něm jej vyzývá, aby přehodnotilo svůj záměr zrušit územní pracoviště celního úřadu v Mostě a převést jeho kompetence do Chomutova. V Mostě již došlo ke zrušení detašovaných pracovišť Státního pozemkového úřadu a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, přičemž obě byla přestěhována do Chomutova. Zástupci Hospodářské a sociální rady přitom v dopise poukazují na fakt, že mezi nástroje politiky regionálního rozvoje patří všude ve světě i vytváření pracovních míst ve státem kontrolovaných aktivitách. Nejde přitom jen o vytváření pracovních míst pro vzdělané obyvatelstvo, ale také o zlepšování služeb pro rozvoj podnikatelského prostředí. A to je pro Mostecko, které se v důsledku transformace ekonomiky potýká dlouhodobě s nejvyšší nezaměstnaností v republice, velmi důležité.

Program zářijového jednání regionální tripartity bude ale mnohem rozmanitější, kromě procedurálních otázek je jedním z pravidelných bodů také hospodaření HSRM. Tentokrát se ale bude probírat také volba předsedy Finanční komise HSRM na nadcházející pětileté funkční období.

Hospodářská a sociální rada Mostecka, z. s. vznikla v březnu roku 1999 jako apolitické občanské sdružení, jehož členy jsou fyzické a právnické osoby, instituce státní nebo veřejné správy, které žijí nebo působí na Mostecku. V současnosti má 57 členů. Hospodářská a sociální rada Mostecka je členem Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje z. s., která sdružuje sedm okresních sdružení působících v rámci kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa startuje Projekt Daně a cla do škol

22:11 Finanční správa startuje Projekt Daně a cla do škol

Pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a ve spolupráci s Generálním ředitelstvím …