Hospodářská komora: Dlouhodobé úsilí o zvýšení limitů pro výdajové paušály bylo úspěšně završeno

15.3.2019 7:57 odp.

Díky iniciativě Hospodářské komory se živnostníkům od příštího zdaňovacího období vrací původní výše limitu pro uplatnění výdajových paušálů na 2 miliony korun ročně. Zákon, který je součástí daňového balíčku, dnes podepsal prezident republiky Miloš Zeman.

Hospodářská komora: Dlouhodobé úsilí o zvýšení limitů pro výdajové paušály bylo úspěšně završeno
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky

Limit byl v závěru minulého volebního období bez konzultace s podnikatelskou veřejností snížen na jeden milion korun a zejména živnostníky a další drobné podnikatele tento krok výrazně zatížil. Aby se iniciativě k opětovnému navýšení limitů otevřela cesta, Hospodářská komora intervenovala u poslanců napříč politickými stranami.

Na doporučení sněmovního rozpočtového výboru a Hospodářské komory poslanci podpořili pozměňovací návrh ODS na zvýšení limitů pro využití výdajových paušálů již na konci loňského roku. Příznivou zprávou je navíc to, že obnovený 2milionový výdajový limit budou moci poplatníci využít pro všechny příjmy dosahované již od počátku letošního roku.

„Hospodářská komora dlouhodobě upozorňovala, že uplatňování paušálních výdajů procentem z příjmů stát zavedl, aby drobným podnikatelům ulevil od administrativy a že se jedná o nejjednodušší způsob, jak uplatnit výdaje v daňovém přiznání. Je nepochybně dobrou zprávou, že i díky Komoře opět zvítězil zdravý rozum,“ řekl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Předloni schválená novela snižující limity pro paušály se v minulém volebním období stala podle Komory jedním z řady kroků, které směřovaly k omezování a nežádoucí regulaci drobného podnikání v ČR. Uplatňování výdajových paušálů podnikateli je přitom výhodné i pro stát, zjednodušuje totiž správu daně z příjmů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI zakázala na trhu hračku v podobě lodě kvůli olovu

9:18 ČOI zakázala na trhu hračku v podobě lodě kvůli olovu

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je plastová hračka na baterie, která má v páj…