Hospodářská komora: Dlouhodobé úsilí o zvýšení limitů pro výdajové paušály bylo úspěšně završeno

15.03.2019 19:57 | Zprávy

Díky iniciativě Hospodářské komory se živnostníkům od příštího zdaňovacího období vrací původní výše limitu pro uplatnění výdajových paušálů na 2 miliony korun ročně. Zákon, který je součástí daňového balíčku, dnes podepsal prezident republiky Miloš Zeman.

Hospodářská komora: Dlouhodobé úsilí o zvýšení limitů pro výdajové paušály bylo úspěšně završeno
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky

Limit byl v závěru minulého volebního období bez konzultace s podnikatelskou veřejností snížen na jeden milion korun a zejména živnostníky a další drobné podnikatele tento krok výrazně zatížil. Aby se iniciativě k opětovnému navýšení limitů otevřela cesta, Hospodářská komora intervenovala u poslanců napříč politickými stranami.

Na doporučení sněmovního rozpočtového výboru a Hospodářské komory poslanci podpořili pozměňovací návrh ODS na zvýšení limitů pro využití výdajových paušálů již na konci loňského roku. Příznivou zprávou je navíc to, že obnovený 2milionový výdajový limit budou moci poplatníci využít pro všechny příjmy dosahované již od počátku letošního roku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…