Hospodářská komora: Dlouhodobé úsilí o zvýšení limitů pro výdajové paušály bylo úspěšně završeno

15.03.2019 19:57

Díky iniciativě Hospodářské komory se živnostníkům od příštího zdaňovacího období vrací původní výše limitu pro uplatnění výdajových paušálů na 2 miliony korun ročně. Zákon, který je součástí daňového balíčku, dnes podepsal prezident republiky Miloš Zeman.

Hospodářská komora: Dlouhodobé úsilí o zvýšení limitů pro výdajové paušály bylo úspěšně završeno
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky

Limit byl v závěru minulého volebního období bez konzultace s podnikatelskou veřejností snížen na jeden milion korun a zejména živnostníky a další drobné podnikatele tento krok výrazně zatížil. Aby se iniciativě k opětovnému navýšení limitů otevřela cesta, Hospodářská komora intervenovala u poslanců napříč politickými stranami.

Na doporučení sněmovního rozpočtového výboru a Hospodářské komory poslanci podpořili pozměňovací návrh ODS na zvýšení limitů pro využití výdajových paušálů již na konci loňského roku. Příznivou zprávou je navíc to, že obnovený 2milionový výdajový limit budou moci poplatníci využít pro všechny příjmy dosahované již od počátku letošního roku.

„Hospodářská komora dlouhodobě upozorňovala, že uplatňování paušálních výdajů procentem z příjmů stát zavedl, aby drobným podnikatelům ulevil od administrativy a že se jedná o nejjednodušší způsob, jak uplatnit výdaje v daňovém přiznání. Je nepochybně dobrou zprávou, že i díky Komoře opět zvítězil zdravý rozum,“ řekl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Předloni schválená novela snižující limity pro paušály se v minulém volebním období stala podle Komory jedním z řady kroků, které směřovaly k omezování a nežádoucí regulaci drobného podnikání v ČR. Uplatňování výdajových paušálů podnikateli je přitom výhodné i pro stát, zjednodušuje totiž správu daně z příjmů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident podepsal jmenovací dekrety nových profesorů

15:18 Hrad: Prezident podepsal jmenovací dekrety nových profesorů

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal jmenovací dekrety profesorů vysokých škol. Rozhodnutí prezi…