Hospodářská komora: Podnikatelé míří do Iráku jednat o nových zakázkách

20.7.2017 4:12 odp.

Hospodářská komora chce podnikatelům znovu otevřít irácký trh, na kterém byly české výrobky a služby v minulosti dobře zavedené. Proto do iráckého Bagdádu, Erbílu a Sulajmánie vypraví mnohaoborovou podnikatelskou misi.

Hospodářská komora: Podnikatelé míří do Iráku jednat o nových zakázkách
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

V patnáctičlenné delegaci, která doprovodí na pracovní cestě do Iráku místopředsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Bartoška a místopředsedkyni Senátu Parlamentu ČR Miluši Horskou, budou zastoupené jak firmy zabývající se například energetikou či stavebnictvím, tak i podniky se zkušenostmi s rekonstrukcemi památkových objektů nebo modernizací letišť a železnice.

„Je to unikátní mise, protože na takové úrovni politických činitelů a v takové délce je to první mise do Iráku tohoto druhu,“ poznamenal viceprezident Hospodářské komory Bořivoj Minář, který podnikatelskou delegaci do Iráku povede.

„Ačkoliv irácký trh ještě není stabilizován, podnikatelé o něj mají zájem. Vracíme se na staronový trh, který by českým firmám mohl nabídnout zakázky v oblasti obnovy infrastruktury, zpracování surovin, petrochemického a energetického průmyslu i stavební dodávky. Hlavním cílem Hospodářské komory najít v Iráku pro české podnikatele partnery a pomoci podnikatelům navrátit se na tento trh, kde je jejich výrobky vždy měly dobré renomé,“ dodal.

Právě třeba Bagdád je důležitým dopravním uzlem, ať už se jedná o vzdušnou, železniční nebo silniční dopravu. Tamní letiště je největší v zemi a v roce 2008 byl obnoven i provoz metra. Součástí delegace jsou proto firma, které dodala vybavení nebo modernizovala více než 200 letišť ve 34 zemích světa, nebo dále pak firma zabývající se inženýringem v oblasti výroby podvozků pro kolejová vozidla včetně metra.

Podnikatelská delegace odletí do Iráku 26. července v noci a zpět se vrátí 1. srpna 2017. Hospodářská komora organizuje irácko-česká podnikatelská fóra a následná dvoustranná jednání jednak českých a iráckých firem nejprve v Erbílu, sobotu pak v Sulajmánii, delegace se poté přesune do Bagdádu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Obnovená retenční nádrž na Šluknovsku zadrží vodu i v době velkého sucha

12:18 Lesy ČR: Obnovená retenční nádrž na Šluknovsku zadrží vodu i v době velkého sucha

Retenční nádrž zvanou „Vojenská“ zrekonstruovaly u Jiříkova na Šluknovsku v severních Čechách Lesy Č…